|

Садовий вар для лікування дерев. Рецепти

Садовий вар – це найбільш безпечний та ефективний засобів для загоєння ран на плодових деревах і кущах.

Садовий вар допоможе вилікувати дрібні подряпини і глибокі ушкодження на рослині, а також його використовують для обробки зрізів та спилювань, після обрізки дерева чи куща. Садовий вар наносять на рани дерев для того, щоб захистити їх від потрапляння патогенних мікробів, грибків, паразитів і комах, а також, від втрат деревного соку. Використовуйте садовий вар тільки з натуральних компонентів, з хімічним складом може обпекти рану, що призведе до втрати рослини.

Садовий вар вважається одним з найефективніший засіб для лікування рослин, які застосовуються в господарствах.

Причини появи ран на дереві:

неакуратно щеплення;

пошкодження гризунами;

ураження хворобами і шкідниками;

неправильне лікування дерева;

неправильна обрізка рослини;

виламування зламаних гілок.

likuvannya_dereva_sadovim_varom

Застосування садового вару – лікування дерев

Садовим варом потрібно обробляти тільки здорову деревину. Усі пошкоджені, відмерлі, згнилі або уражені інфекцією частини дерева слід видалити до здорової частини, далі, обробити від хвороб та шкідників, аж тоді замазувати рану. Використовувати потрібно чисті інструменти. Якщо на дереві є дупла, їх потрібно вичитити, обробити 5% -ним розчином мідного купоросу і залити сумішшю піску з цементом (1 частина цементу 3 частини піску + вода, до густини сметани). Робочий інструмент і руки також обробляють спиртовим . При лікуванні пошкодженого дерева від Цитоспорозу пошкоджені ділянки слід обробити 2% -ним розчином мідного купоросу або 5% -ним розчином залізного купоросу. Перед нанесенням садового вару рани дерева потрібно зачистити і обробити.

Коли лікувати дерева садовим варом

Пошкоджені ділянки дерева потрібно лікувати в кінці весни – початку літа. Якщо пошкодження виникло в інший час, його теж обробляють садовим варом. Але навесні нанесений вар обов’язково оновлюють.

chistka_poshkodzhenogo_dereva

Як використовувати садовий вар

Якщо пошкодження або місце зрізу невелике, то для нанесення суміші можна скористатися звичайним пензликом. Великі “рани” закладають шпателем, рівномірно, покриваючи місце пошкодження. Намагайтеся наносити садовий вар на кору дерева максимально акуратно і рівно.

Якщо до складу обраного вами рецепта вже входить антисептик, то додатково наносити його не слід. І пам’ятайте – головне не товщина шару, а рівномірність нанесення.

Чим замінити садовий вар

Замінити садовий вар можливо використовуючи різні засоби що є під рукою. Замазувати садовим варом або його аналогами можна рани на будь-яких деревах:

Перша та тимчасова допомога це замазка з грудки землі – це “швидка допомога” на той випадок, якщо ви невдало пройшлися по дереву пилкою або секатором. Візьміть з грядки грудку землі і накладіть його на ранку. Краще закріпити її поліетиленовою плівкою або шматком тканини, а в найближчі дні все ж знайти для лікування садовий вар;

цілющий коров’як – візьміть 1 частина коров’яку і додайте до нього 2 частини глини або подрібненого сіна. Отриману суміш перемішайте до консистенції густої сметани і змастіть пошкодження, також цим розчином можна забивати щілини і дупла;

глиняна суміш використовується для збереження саджанців і лікування пошкоджень. Для її приготування візьміть 200 г глини, 100 г коров’ячого гною, трохи соломи і кілька столових ложок мідного купоросу. Всі інгредієнти перемішайте до консистенції густої сметани і рівномірно нанесіть на пошкоджену кору.

поліетиленова “перев’язка” може на деякий час захистити свіже пошкодження від висихання і проникнення патогенів. Досить розірвати чистий пакет і щільно обв’язати зріз. Іноді цього буває достатньо для повного відновлення кори і камбію;

Прополіс і віск використовують для загоєння ран частіше за інші природні засоби.

Приготування садового вару – рецепти

Садовий вар на основі парафіну

парафін – 6 частин;

каніфоль – 3 частини;

рослинне масло – 2 частини.

Розтопіть парафін і додайте до нього подріблений до порошку каніфоль. Потім доведіть склад до кипіння і акуратно додайте в нього масло. Потім прокип’ятіть ще 10-30 хвилин. Отриману масу залиште остигати, а згодом розімніть до однорідної консистенції. Готовий вар помістіть в ємність з кришкою.

садовий вар на основі бджолиного воску

каніфоль – 4 частини;

бджолиний віск – 2 частини;

тваринний жир – 1 частина.

Віск розтопіть і доведіть до кипіння. Решта інгредієнти додавайте відповідно до пропорцій. Склад прокип’ятіть не більше півгодини і дайте йому охолонути. Потім розімніть до однорідної консистенції.

Садовий вар Жуковського:

бджолиний віск – 1 частина;

каніфоль – 1 частина;

несолоний жир – 1 частина.

Розтопіть всі компоненти в різних ємностях, потім перелийте їх в одну посуд і перемішайте. Дайте масі деякий час відстоятися, потім наберіть в іншу ємність холодну воду і влийте туди садовий вар. Зачекайте, поки він згорнеться, вийміть з води і сформуйте кулю правильної форми. Зберігайте його в промасленим папером і наносите тільки в теплу погоду. Щоб не привертати ос і бджіл, накрийте оброблене місце тканиною.

Схожі записи