Як збільшити кількість ягід на кущах смородини та аґрусу?

Існує декілька причин поганого зав’язування і формування ягід на кущах смородини, порічки та аґрусу, зокрема неглибоке висаджування, молоді пагони, поява шкідники, вплив вірусів, відсутність мінімального догляду. Детальніше у цій статті.

Щоб ягідні кущі давали багатий врожай потрібно виключити вище названі причини.

Неглибоке висаджування кущів смородини та аґрусу

Одною із причин малої кількості ягід на кущі є неглибоке висаджування. Приріст на ягідних кущах з’являється з бруньок на тій частині рослини, яка знаходиться в грунті. Щоб отримати молоді пагони смородини і аґрусу при висаджуванні потрібно заглиблювати кущі на 10-15 см. Найправильнішим висаджуванням ягідних кущів буде не вертикальне, а похиле. Таким чином кількість бруньок, що знаходяться під землею збільшиться.

КОЛИ САДИТИ СМОРОДИНУ, ДОГЛЯД

. . . . . .

Гарне відео про лаванду

Велика кількість молодих пагонів на кущі

Занадто велика кількість молодих пагонів на кущі – ще одна причина малого врожаю ягід. Оскільки приріст поточного року молодих пагонів забирає багато поживних речовин на активний ріст . В результаті плодоносні гілки втрачають продуктивність, а ми отримаємо пишний і майже без ягідний кущ. У смородини і аґрусу щорічно залишають 2-4 молодих пагони, а інші видаляють. Щоб такого не сталося кущі потрібно обрізувати весною, обрізуючи найбільш слабкі пагони. При правильному догляді кущі зможуть рясно плодоносити більше 10 років.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОБРІЗАТИ СМОРОДИНУ, ПОРІЧКУ?

Хвороби на кущах смородини та аґрусу

Значно понизити врожайність ягідних кущів можуть різні хвороби. І якщо декілька років не боротися з захворюваннями кущів рослина все більше витрачає сили на боротьбу за виживання, а не на ріст і плодоношення. Садівники часто намагаються вирощувати асмородину та аґрус без використання хімічних засобів захисту, але в деяких випадках буває дуже важко.

ПРОПАРЮВАННЯ КУЩІВ СМОРОДИНИ ТА АҐРУСУ

metelik_sklyanicya
lichinka_sklyanici

Шкідники на кущах смородини та аґрусу

Шкідники це найбільш поширена причина поганого врожаю на ягідних кущах. Найбільш небезпечним шкідником аґрусу і смородини є метелики скляниці, а точніше їх личинки. Цей метелик відкладає яйця в молоді пагони. З яєць з’являються личинки, які харчуються м’якою серцевиною пагонів. Поїдаючи тканини гілок, личинки просуваються до коріння. В результаті уражені пагони всихають. При сильному зараженні може загинути значна частина кущів на плантації.

Щоб зберегти насадження, необхідно один раз до цвітіння і 1 рази після нього обробити кущі сумішшю фунгіциду і інсектициду широкого спектру дії.

. . . . . .

ЯК ТА КОЛИ ПІДЖИВЛЯТИ ЯГІДНІ КУЩІ ВОСЕНИ?

Відсутність догляду за ягідними кущами

Для отримання високого врожаю смородини і аґрусу необхідно виконувати повний комплекс агротехнічних заходів: видаляти бур’яни зпушувати ґрунт боротися зі шкідниками та хворобами, обрізати і формувати кущі поливати і підживляти кущі щорічно. Якщо цього не робити, кущі стають слабкими, із кожним роком все менше плодоносять.

Порада нашого читача: Щоб ягоди смородини були великими, їх потрібно підживляти крохмалем. На 5 л теплої води розчинити 3 ст л картопляного крохмалю. Полити кущі

Схожі записи