Як та коли підживляти ягідні кущі восени

Восени кущі, як і дерева готуються до періоду спокою, зими. Тому, потрібно вчасно їх підживити та полити.

Осіннє підживлення зміцнить кореневу систему рослин, допоможе їм легше перенести морози, і в наступному році дати рясний врожай.

Поливання кущів під зиму

Чи потрібно поливати кущі восени?

Це питання досить спірне, адже невчасне чи надто пізнє поливання , перезволоження грунту, восени може бути згубним для рослини (коріння почнуть гнити і відмирати корені). Але водночас волога допомагає рослинам легше переносити морози і підвищує їх зимостійкість. Зволожений грунт має більшу теплопровідність і, дозволяє теплу з нижніх шарів грунту прогрівати коріння рослин. Поливати кущі восени потрібно вчасно!

Тому, перед поливанням кущів потрібно визначити вологість грунту. Викопайте поблизу куща невелику ямку глибиною 30-40 см і візьміть жменю землі з дна. Якщо земля волога і після стискання в кулаку збирається в щільну грудку, значить, грунт достатньо вологий. Якщо ж земля розсипається і не тримає форму, то під кущ потрібно вилити не менше 40 л води. Якщо осінь посушлива, то потрібно рясно полити кущі, так, під кожен кущ смородини або агрусу слід вилити близько 25-40 л води.

Які троянди гарні та різнокольорові, дивіться відео:

Підживлення кущів агрусу та смородини восени

Чи використовувати азотні підживлення восени? Більшість садівників намагаються не використовувати азотні добрива починаючи з вересня. Це виправдовує себе лише частково, оскільки внесення великих доз азоту восени дійсно стимулює ріст пагонів, і вони не встигають визрівати, зимостійкість кущів знижується. Однак в серпні-вересні у багатьох рослин починається повторний ріст коренів, і їм необхідно трохи азоту, щоб стимулювати зростання підземної частини. Але, якщо ви вносили азотні підживлення весною і влітку, їх повинно вистачити для розвитку рослини.

pidzhivlennya_kusziv_voseni111

Поради підживлення ягідних кущів восени

Восени кущі найбільше потребують фосфорно-калійних добрив. Найпоширенішим з них є суперфосфат. У продажу можна знайти простий і подвійний суперфосфат. У простому суперфосфаті міститься близько 20% фосфору, в подвійному – до 49%. Для підгодівлі ягідних кущів краще використовувати подвійний суперфосфат, його зручніше використовувати невеликими дозами.

Як та коли підживляти кущі восени

У вересні-жовтні під кожен кущ на глибину 7-10 см можна внести по 1-2 ст.л. подвійного суперфосфату і сульфату калію. Вносити добрива потрібно по діаметру пристовбурового кола. Потім кущі потрібно полити. Якщо ж спостерігається, протягом року, слабкий приріст молодих пагонів, то можна використовувати мінеральні добрива, наприклад, нітрофоску (1 ст.л. на кущ).

Хорошим добривом також вважається сірчанокислий калій (містить 50% оксиду калію). Для підгодівлі ягідних кущів досить вносити 15-20 г порошку на 1 кв.м грунту.

Як підживляти кущі аґрусу, смородини, малини восени – поради садівникам

В кожного плодового куша індивідуальний режим підживлення, якого слід дотримуватися. Особливо це стосується добрив, які вносяться восени:

агрус – останнє підживлення проводять в кінці вересня. Під кожен кущ потрібно внести по 4 ст.л. сірчанокислого калію і 1,5 ст.л. суперфосфату. Потім полийте рослину;

смородина – перше осіннє підживлення потрібно робити ближче до третьої декади вересня. Під кожен кущ вносять по 2/3 склянки сульфату калію і 1/2 склянки суперфосфату. Потім полийте рослину. Другий раз смородину підживляють в кінці жовтня, для цього під кожен кущ вносять 3 л перепрілого гною;

малина – досить в кінці жовтня підживити кущі перепрілим гноєм, під 1 кущ 300гр добрив.

Сигнали кущів про брак добрив – поради садівникам

Дрібне листя жовтого кольору – рослинам необхідний азот.

Листя виглядають як обпалені – їм не вистачає калію.

Тонкі пагони – нестача фосфору.

Якщо листя жовтіє від центру до краю – рослині не вистачає магнію.

Якщо кущ дав поганий врожай, а бруньки на молодих пагонах є «здоровими» – рослині не вистачає бору.

Осінні підгодівлі дозволять ягідним кущам накопичити на зиму великий запас поживних речовин, і рослини легше перенесуть сильні морози і відсутність снігу. Тому не нехтуйте цим важливим етапом у догляді за садовими чагарниками і не залишайте їх на зиму без води і добрив.

Схожі записи