Павутинний кліщ на винограді – ознаки появи, методи боротьби

Павутинний кліщ на винограді можна впізнати а кольором ураженого листя, воно стає жовтуватим чи червонуватим, передчасно опадає.

Павутинний кліщ на винограді (Tetranychus urticae Koh.) поширений всюди, де вирощують виноград. Наслідки діяльності павутинного кліща на винограднику можна впізнати за кольором ураженого листя – воно стає жовтуватим чи червонуватим, передчасно опадає, зменшується врожайність. Кліщі живуть колоніями, які повністю висмоктують поживні речовини з куща винограду. Після цього павутинні кліщі перебираються на наступний кущ. Особливістю павутинних кліщів на винограднику є те, що вони знищують рослини у кілька етапів. Спочатку пошкоджують нижнє листя. Якщо виноград росте добре, кліщі зосереджуютьсяна цій частині куща. Згодом вони переходять на верхні листки, при високій вологості грона винограду вкриваються пухом.

На зимівлю залишаються дорослі запліднені самки, які ховаються під відшаровану кору рукавів та штамбів виноградного куща, іноді в опалому листі. Коли розпускаються бруньки кліщі оселяються на молодому листі, а через два тижні починають відкладати яйця. Найсприятливішими умовами для розвитку кліщів є сухе та жарке літо. Також сприяє кліщу суха та вітряна погода — у такі періоди кількість ушкоджень зростає. Восени самці гинуть, натомість самки залишаються на зимівлю.

Методи боротьби із павутинним кліщем на винограді

Для ефективної боротьби із шкідником спочатку треба діагностувати його присутність. На початку слід спробувати видалити повстяні плями. Видаляти слід листя навіть за мінімальних підозр. Якщо на лозі є мілдью, то наліт стирається, натомістьзалишки нальоту свідчать про присутність кліщів. Він є дуже маленькою комахою, тому підозріле листя слід оглянути через лупу. Необхідно регулярно проводити обробку крони та видаляти бур’яни, перекопувати грунт біля кущів. Зібране листя обов’язково спалювати. Також треба підв’язувати лозу — це ускладнює поширення комах. Обробку культури треба проводити регулярно та правильно, тож щоб нічого не наплутати доцільно скласти календар обробки.

Рекомендовані препарати:

1. ДНОК — до початку утворення бруньок його слід розпилити над кроною та листям.

2. 5% розчин провареного вапна варто застосувати після осіннього листопаду.

3. Якщо шкідник повністю покрив куща чи в період вегетації можна застосувати Аполло, Талстар, Мітак, Ортус, Фозалон, тобто препарати з групи акарицидів чи інсектоакарицидів.

4. При висоті пагону до 5 см можливе застосування колоїдної сірки.

Окрім агротехнічних заходів можна вдаватись і до хімічного захисту суміщаючи літнє оприскування з обробкою проти листовійки додаючи до робочого розчину дозволені до застосування препарати. Обприскування слід проводити від початку брунькування до цвітіння.

Схожі записи