Чонобривці: види квітів чорнобривців

Чорнобривці (Tagetes) – однорічна та багаторічна рослина з роду складно-квіткових або з родини айстрових. У природньому середовищі росте у Південній і Центральній Америці, чорнобривці й досі зустрічаються у дикій природі. В Китаї чорнобривці називають «квіткою десяти тисяч років» – символом довголіття.

В Європу чорнобривці потрапили в XVI ст. і були першими закордонними квітами, що з’явилися у наших краях. Завдяки багаторічній роботі селекціонерів на сьогоднішній день налічується близько 40 видів чорнобривців.

Яскраві відтінки кольорів: від світло-жовтого до темно-помаранчевого прикрашають подвір’я, сади та парки від весни до пізньої осені.

liki-chornobrivci

Корисні властивості

Своєрідний запах чорнобривців містить фітонциди, які служать захистом від грибкових захворювань і відлякують шкідників не тільки від самих рослин, а й від тих, що ростуть поруч. Чорнобривці також використовують у медицині, адже у них міститься багато ефірної олії та інших корисних речовин. У народній медицині водяну настоянку з квітів використовували як сечогінний, потогінний і протиглисний засоби, для лікування діареї і шлункових кольків, цукрового діабету, лікування підшлункової залози, задля укріплення стінок судин, чорнобривці – чудовий засіб від гаймориту та нежитю.

collage_vidi-chornobrivc-2

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Види чорнобривців:

Уприроді існує багато різновидів цієї квітки, а саме: високорослі, низькорослі, карликові. Форма квітки у різних видах може суттєво відрізнятися: можуть бути великоквіткові і дрібноквіткові, чорнобривці звичайні і махрові та з густомахровими квітами всіх відтінків жовтого, оранжевого і коричневого кольорів та двоколірні.

collage_vidi-chornobrivc-1

Чорнобривці високорослі

Чорнобривці високорослі (Tagetes erecta), або африканські – гіганти цього роду, їхня висота від 30 до 100 см. Форми квіток, досягають до 15 см в діаметрі, однотонні й махрові: чорнобривці Ванілла (з кремово-білими махровими квітами); чорнобривці Кіліманджаро (з густо-махровими кулеподібними квітами); чорнобривці Антігуа (з великими квітками золотистого, лимонно-жовтого, оранжевого та жовтого кольорів).

collage_vidi-chornobrivc4

Чорнобривці низькорослі

Чорнобривці низькорослі, або французькі (Tagetes patula) висотою до 60 см. Це кущики з великою кількістю махрових і немахрових суцвіть. Серед найпопулярніших сортів – серії Бонанза висотою до 30 см (Б. Болеро, Б. Оранж, ): махрові суцвіття яскравих кольорів з великою кількістю квіток і довготривалим цвітінням; Кармен з махровими квітами та гофрованими пелюстками коричневуватого кольору по краях і помаранчево-жовтого в середині.

collage_vidi-chornobrivc

Чорнобривці карликові

Чорнобривці карликові, або мексиканські- дуже відрізняються від усіх інших видів. Висотою до 40 см, мають сильну кореневу систему, дрібні суцвіття цього виду настільки численні, що нагадують різнокольорових вогників. Найбільший інтерес становлять сорти Урсула (суцвіття золотисто-оранжеві), Лулу (суцвіття золотисто-жовті) та Паприка (червоно-оранжевий колір квітки).

Інші статті про чорнобривці:

Як доглядати за квітами чорнобривцямиКоли садити квіти чорнобривці

Схожі записи