|

Сальвія – догляд

Догляд за сальвією включає ті ж садові роботи, що і догляд за будь-якими іншими садовими квітами – полив, прополювання, розпушування грунту, підживлення добривами. Всі ці роботи потрібно проводити в міру виникнення в них потреби.

collage_salviya_grupa_2

Місце висаджування сальвії

Сальвії добре ростуть на освітлених сонцем ділянках саду. Їх висаджують на відкритих місцях. Густі килимові висаджування цієї квітки, не бояться вітрів.

Поливання сальвії

Засуху сальвія переносить добре. При нестачі вологи в грунті, рослини не виростають великими і пишними, раніше зацвітають, листків менше як зазвичай. У посушливе літо сальвію потрібно поливати в початковому періоді вегетації, до появи квітконіжок. У цьому випадку вона досягне своєї декоративності, буде рясно цвісти. Під час цвітіння можна не поливати, навіть якщо суха і сонячна погода. Після підливання необхідно рослину прополоти і зрушити грунт.

collage_salviya_3_grupa

Грунт та добриво для сальвії

Найкраще підходить пухка, водопроникна, помірно родюча, некисла земля. На дуже поживному грунті сальвії виростуть великі зелені кущі з великими листками, а квіток майже не буде. Підживляти сальвію потрібно комплексними мінеральними добривами протягом усього літа: вперше підживляють слабким мінеральним розчином ще розсаду, далі у період бутонізації і під час цвітіння, кожних 7 днів.

rozmnozhennya_salvii

Розмноження сальвії

Розмножується сальвія насінням. Його висівають в березні на розсаду або у травні прямо в грунт. На розсаду висаджують часто не для того, щоб вона розцвіла раніше, а щоб висадити сальвію в квітники після відцвілих весняних квітів.

obrizka_salvii

Обрізка сальвії

Багаторічна сальвія потребує щорічної обрізки, яка не дозволить паросткам витягуватися і оголятися, а ще обрізка стимулює приріст молодих пагонів, в результаті чого формується пишний кущ. Обрізку слід робити, перед зимовим спокоєм або на початку наступного вегетаційного періоду(весною): зрізайте старі здерев’янілі пагони, щоб залишилося всього кілька сантиметрів з бруньками і молодою зеленню.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Шкідники і хвороби сальвії

Хворобами сальвія уражається дуже рідко. Шкідниками, що можуть загрожувати сальвії є: білокрилка, стрипи, попелиці або кліщі, а також слимаки і равлики, які об’їдають ніжне листя сальвії.

Равликів і слимаків потрібно видаляти механічним шляхом: збирати їх руками.

З комахами доведеться боротися інсектицидами, які відповідають кожному з шкідників.

collage_salviya-1-grupa

Догляд сальвії після цвітіння

Цвітіння сальвії починається в червні, а закінчується з осінніми морозами. Деякі з сальвій здатні цвісти два рази на рік. Наприклад, сальвія лісова, якщо її повністю обрізати після цвітіння, знову зацвіте пізнім літом, особливо якщо її підживити. Якщо багаторічна сальвія відцвіла остаточно, проведіть осінню обрізку і замульчуйте ділянку, а точки росту утепліть на зиму садовим компостом, щоб рослина не вимерзла взимку. Молоді сальвії потрібно додатково прикрити сухим листям або тирсою.

Схожі записи