Еремурус – вирощування, догляд

Еремурус або лисячий хвіст (народна назва) – дуже гарна квітка, здатна прикрасити будь-яке подвір’я. Свою другу назву він отримав через пишні квітконіжки.

Еремурус (лат. Eremurus) – трав’янистий багаторічник підродини асфоделових родини Ксанторрієві. Також еремурус називають в Середньої Азії ширяш і шриш, тому, що із коріння рослини добувають технічний клей.

Еремурус представлений більше ніж 40 видами, сортами і гібридами.

Еремурус протягом року

У перші теплі дні весни еремурус швидко починає рости, але травнева нестабільна погода з нічними заморозками є для рослини небезпечною. Нічні заморозки можуть зіпсувати суцвіття і листя. Щоб такого не стало, слід ще восени прикрити місце висаджування стружкою, соломою або ялиновим гіллям.

Весна, початок літа – це період активного росту і початку цвітіння еремуруса. У цей період поливання (вологість) стає обов’язковим, але без зайвого перезволоження грунту. Після того, як квітка відцвіте, полив можна повністю припинити, рослині буде достатньо вологи з дощів.

eremurus_v_lanshafti

Насіння (плоди) дозрівають в жаркий період літа. Після цього рослина входить в режим літнього спокою, і надземна частина відмирає. При випаданні опадів восени і в той момент, коли температура стабільно знижується, квітка може раптово прокинутися для формування тонкого коріння і зимуючої бруньки. Деякі види формують бруньки ще весною. Еремурус добре переносить зиму, навіть в сильні морози, щоб навесні знову потішити око свого господаря.

Де садити еремурус – місце

Садити еремурус потрібно на сонячних місцях. Тільки небагато видів еремуруса можуть перенести затінення. На відміну від анемонів, еремурус високої вологості не потребує, тому постарайтеся вибрати місце, для цієї квітки, на більш сухому грунті, з невисоким рівнем грунтових вод. Квітконіжка у еремуруса досить міцна і витримає будь який вітер.

Також при виборі місця для висаджування еремуруса потрібно врахувати, що коріння є досить широким, тобто, потрібно вибрати досить велику ділянку.

Еремурус може бути пошкоджений кротами і мишами, які псують коріння рослини під час прокладання своїх підземних шляхів.

Де садити еремурус – підготовка грунту

Для висаджування еремуруса потрібно підготувати високі і добре дреновані місце або грядки. Найкраще для еремуруса буде, насипати на дно грядки гальку або дрібний гравій, як дренаж. Глибина грунтового шару повинна бути 40 см, грунт нейтральний або слаболужний. Ідеально, якщо суміш буде приготовлена самостійно – свіжа дернова земля з добавкою 1/3 компосту або перегню. Враховуючи, що у природному середовищі еремурус росте на кам’янистих грунтах, до цієї суміш також слід додати дрібну гальку або грубозернистий пісок. Але, в той же час, величезна кількість сортів добре ростуть і на глинистих грунтах, які слід тільки трохи розпушити (добавити щебеню, компосту та піску).

Коли садити еремурус

Найкращим часом для висаджування коріння чи розсади еремуруса є вересень.

Як садити еремурус

Коріння еремуруса дуже «страшне»:smile: , нагадує засушеного восьминога. Спеціально під кореневище викопують лунку глибиною до 20 см, а ширина залежить від довжини коріння, акуратно покладіть і розправте всі коріння. Не забувайте, що корінці в підсушеному вигляді досить крихкі, будьте з ними дуже акуратні. Еремурус висаджується на відстані 30-40 см в одному ряду і на відстані 60-70 см між рядами.

Догляд за еремурусом

Еремурус у у вирощуванні не потребує великих зусиль.

Поливання: На початку активного росту, з весни до середини літа, в умовах відсутності дощів, рослині потрібні рясні поливання, але якщо вологість буде високою, довгий час, то природних опадів буде достатньо, тим більше, що після цвітіння, яке починається в червні, еремурус вологи вже не потребує.

Підживлення: Догляд за еремурусом включає підживлення. Восени потрібно внести в грунт по 30-40 г/м2 суперфосфату, а весною бажано підживити рослину комплексним добривом із розрахунку 40-60 г/м2; і компостом або 2 кг на м2 . При підживленні потрібно врахувати, що надлишок азоту знижує імунітет до захворювань та зимостійкості рослини.

Розпушування грунту: Догляд за квіткою еремурус включає також регулярні розпушування грунту і прополювання ділянки після поливання або дощу, але постарайтеся прополювати і сапати обережно, щоб не пошкодити кореневу систему еремурусу.

Догляд за корінням еремуруса після цвітіння

Влітку, коли листя рослини висохне, бажано викопати коріння, підсушити їх, і зберігати при гарній вентиляції хоча б три тижні – це необхідно для подальшої життєдіяльності рослин. Залишати в землі до осені коріння еремуруса, що перебувають у стані спокою, небажано, через дощі, які зазвичай ідуть у кінці літа або на початку осені. Викопувати коріння еремуруса потрібно дуже акуратно.

rozmnozhennya_eremurusa

Розмноження еремуруса

Еремурус розмножується насінням і поділом кореневища.

Поділ кореневища: якщо ви помітили весною поруч з основною розеткою додаткові квітки, це означає, що кореневище успішно поділилося і утворилися дочірні бруньки. Після просушування, дану рослину можна роз’єднати, але якщо це не відбувається легко, то слід залишити рослину в спокої до наступного року, інакше ви просто зіпсуєте кореневу систему. В сприятливих умовах росту еремурус можна відокремлювати щороку.

Розмножування еремуруса насінням: Сіяти насіння еремуруса потрібно на початку-середині осені в ящики, глибина яких становить не менше 12 см. Насіння сіють на невелику глибину (1,5 см). Проростає далеко не все насіння (інші насінини можуть прорости через 1-2 роки). Молоді рослини потребують поливу, на відміну від дорослих рослин, тим більше, якщо вирощуються в ящиках. Після того, як пророслі сіянці скинуть листя і почнуть підсихати, їх слід прибрати з денного світла, сховавши від вітру і дощу. Виставити на відкритий простір їх можна тільки до середини осені, щоб сіянці підсохли в природних кліматичних умовах. На зиму, від заморозків їх необхідно прикрити шаром компосту, листям і ялиновим гіллям, товщиною до 20 см. На наступний рік, а може і аж на третій, кореневища, які підросли, можна висаджувати у відкритий грунт і доглядати за ними таким же способом, як і за дорослими рослинами. Цвітіння Еремуруса вирощеного з наміння може початися тільки на 4-7-й рік, все залежить від догляду і умов вирощування.

eremurus_vidi

Види еремуруса

У світі існує безліч видів еремуруса, всі представники дуже гарні і, заслуговують рости на вашому подвір’ї.

Еремурус Ечісона, Альберта;Алтайський; азербайджанський; короткотичинковий еремурус; Білий і Капю; Еремурус чубатий і гребінчастий; Еремурус Ельвеса, Іларін, Гімалайський; Гіссарський, Індерскій і Еремурус Юнге; Еремурус Кауфманна і Копетдагський;

Еремурус Коржинского і махровоквітковий; Еремурус Регеля, рожевий, і ще безліч видів прекрасної рослини, яка здатна радувати в будь-який день свого дивовижного цвітіння.

Схожі записи