|

Лобелія. Догляд та розмноження

Лобелія – багаторічна трав’яниста рослина, яка в нас вирощується як однорічна, дворічна з сімейства лобелевих. Стебла у лобелії тонкі та розгалужені, густо вкриті малесенькими квіточками діаметром до двох сантиметрів; в залежності від сорту бувають білі, фіолетові, темно-сині та блакитні.

Цвітіння зазвичай починається в червні і триває аж до приморозків. У природному середовищі лобелії ростуть майже у всіх частинах світу, але найбільше сортів зустрічаються в субтропіках, в зонах помірного клімату – трохи менше. Всього на сьогоднішній день налічують близько 300 видів лобелії. Деякі сорти лобелії використовують у народній медицині (при хворобах легенів). Квіти лобелії дуже добре поєднуються з будь-якими іншими квітами.

Як доглядати за лобелією

Вирощувати і доглядати за лобелією не складно, тому купуйте насіння або розсаду і прикрашайте свої балкони, клумби і сади різнокольоровими килимками.

lobeliya2

Полив та підживлення лобелії

Найважливішим пунктом є полив рослини, оскільки грунт потрібно весь час тримати в злегка вологому стані, особливо рослину посаджену у горщики. Ампельна лобелія вимагає поливу двічі на день.

Яскравість світла. Другий важливий момент у догляді за лобелією – яскравість світла. У відкритому грунті лобелія гарно росте, а ось лобелії у горщиках потрібно приділяти більше уваги, в жаркі сонячні дні краще її притіняти.

Що 10 днів для рясного цвітіння потрібно підживляти комплексним мінеральним добривом для квітучих.

Як обрізати лобелію

Ще одним важливим моментом у догляді за лобелією є обрізка, яку доцільно провести під кінець першого цвітіння. Стебла обрізають на висоті 5 см від ґрунту, після чого починається буйний ріст нових пагонів і повторне, більш рясне, цвітіння.

lobeliya3

Розмноження лобелії

Розмножують лобелію вегетативно живцями і насінням. Насіння лобелії дуже-дуже крихітне. Тому перед тим як їх садити, необхідно змішувати їх з невеликою кількістю піску. Посіви будуть рівномірними і не дуже густими.

lobeliya4

Хвороби та шкідники

При нестачі світла і тепла, сіянці лобелії дуже сильно витягуються, розвиваються дуже повільно і уражаються «чорною ніжкою». Gjgtkbwz може загрожувати, якщо рослина слабка.

Як зберегти лобелію до наступного року?

Щоб зберегти квітку до наступного року, її потрібно занести в будинок на зимове зберігання, краще поставити її в прохолодному світлому приміщенні. Напередодні весни кущики лобелії розмножують діленням куща або живцями та розсаджують для вкорінення в поодинокі горщечки. Як тільки укорінення відбудеться, можна висаджувати лобелію в грунт.

Схожі записи