Маргаритки (стокротки) вирощування та догляд

Квіти маргаритки або стокротки можна садити у горщики для тимчасового весняного декору, а можна висаджувати на клумбі. Ці квіти будуть гарною та яскравою прикрасою у перші місяці весни коли ще на клумбі так мало квіткових кольорів. Вирощувати у відкритому грунті маргаритки легко.

Стокротка, маргаритка (лат. Bellis) представляє рід багаторічників родини айстрові, або складноквіткові, що налічує 14 видів. Стокротки – це дрібні трав’янисті квіти з коротким кореневищем, заокругленим прикореневим листям та безлистим стеблом, на якому утворюється одна квіткова головка. На квітконіжці розвиваються жіночі язичкові квітки білого або рожевого кольору, серединні квітки – двостатеві, трубчасті, жовтого кольору. Суцвіття стокроток можуть бути простими, махровими або напівмахровими, вони розрізнятися також за розміром.

margaritki

Розмноження маргариток (стокроток)

Маргаритки розмножуються насінням, живцями, діленням куща. В червні або липні насіння слід висіяти на грядки, а після того, як квіти трохи підростуть, їх потрібно висадити на постійне місце. Відстань між кущами має становити приблизно 15 – 20 сантиметрів. Також варто зазначити, що маргаритки досить успішно розмножуються самовисівом. Тому для запобіганню самовисіюванню квітки потрібно після цвітіння обрізати.

Щоб зберегти найбільш цінні сорти маргариток (стокроток), досвідчені садівники застосовують методи розподілу та живцювання. У серпні слід обрізати із здорового куща практично майже все листя і вкоротити коріння. За допомогою гострого ножа кущ потрібно поділити на 3 – 5 частин. Поділені частини укорінюють і вони продовжують рости. Для живцювання слід відокремити дрібні бічні пагони за допомогою ножа і висадити їх у вологий та пухкий грунт, потрібно прикрити пагони щільною тканиною. Через два тижні живці вкоріняться, цвісти будуть тільки на наступний рік. Живцювання безпосередньо проводиться у травні – червні.

margaritki2

Де садити маргаритки

Маргаритки люблять сонячні місця, тому ділянку для них вибирайте сонячну. До грунту стокротки непримхливі, їм підійде будь-який грунт без застою води. Тому, що зайвої вологи грунту стокротки не переносять.

Коли висаджувати маргаритки

Висаджувати маргаритки у відкритий грунт можна у квітні – червні. Головне слідкувати за температурою повітря, щойно висаджена розсада стокротки сильних морозів не перенесе.

margaritki1

Як садити стокротки (маргаритки)

Перед висаджуванням квіти потрібно добре напоїти, поставити горщички з рослинами у миску з водою і залишити на годину. Висаджують стокротку із земляною грудкою у невеликі ямки на відстанні 25 см між рослинами. Потім, щільно утрамбуйте землю навколо кущиків і рясно поливають їх водою.

margaritki5

Догляд за маргаритками (стокротками)

Вирощування стокроток не потребує жодних зусиль. Достатньо , поливати і розпушувати, прополювати грунт, а також підживляти.

Полив: коренева система у стокроток неглибока, тому поливати рослини треба регулярно,тому, що від браку вологи суцвіття стають дрібними, а махрові сорти втрачають цю свою махровість. Після поливання потрібно розпушувати грунт навколо рослин.

Мульчування грунту вирішить багато етапів у догляді за квітами. Якщо ви замульчуєте ділянку зі стокротками чи іншими квітами, потреба в поливанні зменшиться, а розпушувати грунт буде непотрібно, цим займуться хробачки на інші мешканці грядки. Також боротьба з бур’янами буде виключена. Крім того, мульча є профілактикою такого явища, як виштовхування коріння, що відбувається в результаті підсихання верхнього шару грунту.

Добриво: підживляти стокротки потрібно два рази в сезон. На 1 м² потрібно 25-30 г комплексного добрива для квітучих рослин. Не забувайте також видаляти відцвллі суцвіття стокроток, щоб продовжити термін цвітіння і поліпшити його якість.

margaritki3

Шкідники та хвороби стокроток

Стокротки рідко вражаються шкідниками та хворобами. Але є небезпека зараження вірусними захворюваннями. Якщо ви помітили, що у квітки витягються квітконіжки більше ніж в інших екземплярів, суцвіття стають дрібними, а листя зменшується і блідне, слід негайно спалити уражені рослини разом із корінням, а місце, де вони росли, продезінфікувати міцним розчином марганцівки.

Бувають випадки захворювання стокроток борошнистою росою. Іноді стокротки потерпають від кліщів, що знищуються обробкою інсектицидом. Завдають шкоди стокроткам також миші.

margaritki6

margaritki4
margaritki5

Схожі записи