Фруктова смугаста міль – опис, ознаки появи, методи боротьби

Фруктова смугаста міль поширена як у районах, де вирощують кісточкові культури, так і присутні дикоростучі кісточкові дерева, як черешні, вишні, сливи, персики, абрикоси.

Фруктова смугаста міль (Anarsia lineatella Z.) також у літературі зустрічається назва смугаста міль та урюкова плодожерка. Головним чином поширена як у районах, де вирощують кісточкові культури, так і присутні дикоростучі кісточкові дерева, як черешні, вишні, сливи, персики, абрикоси. Окрім того гусінь також знищує яблуні та хурму. Ушкоджені фруктовою смугастою міллю пагони та плоди можна впізнати за напливами з яких витікає камедь з екскрементами гусені. Ушкоджені плоди передчасно загнивають та падають.

Фруктову смугасту міль веде нічний спосіб життя, її можна легко впізнати за наступними прикметами — розмах крил лише 11-14 мм, при цьому передні крила темно сірі з повздовжними чорними рисочками, задні сірі, з довгою сріблястою бахромою. Гусінь червоно-бура або коричнева, поперечно-смугаста. Довжина дорослої гусені 8-12 мм.

На зимівлю залишається дуже дрібна (1-1,5 мм) гусінь, яка залазить у кору тонких гілок. Такі ділянки можна помітити неозброєним оком за схожими на труху накопиченнями екскрементів. Після зимівлі гусінь залазить спочатку в бруньки, а потім у молоді пагони де вигризають серцевину внаслідок чого ті всихають. Одна гусениця може пошкодити 4-5 пагонів. Коли гусениця вже наїлась, вона виходить назовні та ховається у щілини кори, опале листя, під грудки землі на глибину 2-10 см де сплітає павутинні кокони та перетворюється на лялечку. Наприкінці травня — червні з’являються лялечки першої генерації, які відкладають яйця. Через два тижні з’являється гусінь другої генерації, а наприкінці липня-серпні метелики другого покоління, які знову відкладають яйця. Гусінь, яка у такий спосіб з’явилась знову залишається на зимівлю у корі пагонів.

fruktova_mil1
fruktova_mil2

Заходи боротьби із фруктовою смугастою міллю

Фруктова смугаста міль літає вночі на яскраве світло, тому показником до боротьби з нею є потрапляння метеликів у світлові та феромонні пастки. Такі пастки є водночас і способом боротьби зі шкідником.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Необхідно зрізати та спалювати ушкоджені гусінню фруктової смугастої молі в’янучі пагони. Так само слід ретельно збирати та знищувати знайдену у саду падалицю. Розпушування грунту під кронами.

Також варто застосовувати хімічні заходи бортьби, зокрема бруньки, що розпускаються та через 5-6 днів після завершення цвітіння наступними інсектицидами: Карате Зеон 050 с.к. — 0,4-0,5 л/га, Піренекс Супер к.е. — 1,5 л/га. При сильному ушкодженні оприскування повторюють через 2 тижні.

Також можна використовувати дозволені біопрепарати.

fruktova_mil2

Схожі записи