Сіра гниль винограду

Сіра гнильСіра гниль може пошкодити: всі зелені частини, бруньки, однорічні лози, а також грона винограду. Гриб небезпечний і при проведенні щеплень, тому, що з хворими живцями він вражає також і місця щеплення.

Сіра гниль селиться на точках росту молодих пагонах і може викликати сильне зараження вже при стратифікації, а пізніше також і в розпліднику.

Ознаки сірої гнилі

На виноградниках сіра гниль в холодну і сиру весняну погоду покриває нальотом бруньки, що розпускаються і, молоді пагони. У густих насадженнях, при вологій погоді утворюється сірий наліт, який покриває всі частини грона винограду, при дотику з нього сипиться пил. В суху та жарку погоду розвиток гриба призупиняється, але перші уражені ягоди зморщуються. При настанні сухої погоди весняна інфекція майже завжди призупиняється. Уражені суцвіття винограду або їх частини відмирають, сіріють і всихають в суху погоду.У виноградарстві сіра гниль особливо небезпечна як збудник гнилі ягід.

Методи боротьби

Методи боротьби не відрізняються від методів боротьби з мілдью і оїдіумом. Своєчасна обробка рослин фунгіцидами запобігає розвитку хвороб.

Схожі записи