пасифлора з насіння

Пасифлора – вирощування з насіння

Пасифлора – це невибаглива у догляді кімнатна рослина, яка приносить багато радості своїм власникам, як за свої екзотичні квіти так і за смачні плоди. Вирощуйте з насіння, і вона обов’язково прикрасить ваш будинок своїми екзотичними квітами!

Пасифлору виростити з насіння може здатися складним завданням, але якщо ви вирощуєте квіти через розсаду то для вас ніяких труднощів не буде.

Рід Passiflora налічує понад 500 видів, які родом з тропічних і субтропічних районів Америки, Азії, Австралії та Океанії. Квітка пасифлора швидкозростаюча ліана, має довгі, гнучкі, в’юнкі, з вусиками, за допомогою яких пасифлора чіпляється за опору. Листя чергові, черешкові, цілісні або трьох-п’ятилопатеві, з зубчастим краєм. Квіти великі, двостатеві, поодинокі, пазушні. Мають 5 чашолистків, 5 пелюсток, 5 тичинок, 3 приймочки. Забарвлення пелюсток може бути різним: білим, рожевим, пурпуровим, синім, жовтим. У центрі квітки розташована корона з ниток або виростів. Плоди овальні або круглі їстівні у деяких видів.

Види пасифлори:

  • Passiflora caerulea – найпоширеніший вид пасифлори з біло-блакитними квітками.
  • Passiflora edulis – вид з їстівними плодами, які називають маракуйя.
  • Passiflora incarnata – вид з пурпурно-блакитними квітками.
  • Passiflora quadrangularis – вид з великими жовтими квітками.

Вирощування пасифлори з насіння:

  1. Підготовка насіння: замочіть насіння в теплій воді на 24 години. 
  2. Посів: заповніть горщик пухким ґрунтом, добре зволожте його. Висійте насіння на глибину 1 см на відстані 2-3 см один від одного. Накрийте горщик плівкою або склом для створення парникового ефекту.
  3. Проростання: поставте горщик у тепле, добре освітлене місце. Проростання може зайняти від 2 тижнів до 2 місяців. Регулярно провітрюйте і зволожуйте ґрунт, не допускаючи його пересихання.
  4. Пересадка: після появи 2-3 справжніх листків пересадіть сіянці в окремі горщики більшого розміру.

Як доглядати за пасифлорою

  • Освітлення: пасифлора потребує багато сонця, тому найкраще розмістити її на південному або південно-західному вікні.
  • Температура: оптимальна температура для вирощування пасифлори – 20-25°C влітку і 15-18°C взимку.
  • Вологість: пасифлора любить вологу, тому регулярно обприскуйте її водою.
  • Полив: поливайте рясно, але не часто, даючи ґрунту просохнути між поливами.
  • Ґрунт: використовуйте пухкий, добре дренований ґрунт з нейтральною або слабокислою реакцією.
  • Підживлення: підгодовуйте пасифлору комплексним добривом для кімнатних рослин раз на 2-3 тижні протягом вегетаційного періоду.
  • Обрізка: обрізайте пасифлору щорічно восени для зимівлі, перед занесенням у дім.
  • Опора: пасифлора – ліана, тому їй потрібна опора для росту.
  • Пасифлора в літку. Якщо у вас нема оранжереї і ви посалили її у горщик. Найкраще пасифлора буде себе почувати в літку на дворі, на сонячному місці. Пам’ятайте, що пасифлора – це ліана, їй необхідна висока опора, бо росте довить швидко.

Цвітіння та плодоношення:

Пасифлора зацвітає на 2-3 рік після посіву. Квіти пасифлори великі, ароматні, з різноманітним забарвленням. Плоди пасифлори – овальні або круглі ягоди, їстівні у деяких видів.

Хвороби та шкідники:

Пасифлора може страждати від павутинного кліща, попелиці, щитівки. З хвороб найчастіше зустрічаються борошниста роса, сіра гниль.

Схожі записи