Гінура: догляд, пересадка, розмноження

Гінура – це красива і невибаглива рослина, яка може стати прикрасою будь-якого інтер’єру. Завдяки різноманітності видів і сортів гінуру можна вибрати рослину, яка ідеально підійде для конкретного приміщення.

Гінура – це декоративна рослина, яка належить до родини Астерові. Вона має яскраве листя з оксамитовою поверхнею, яке може бути зеленого, фіолетового, бронзового або золотистого кольору. Гінура популярна серед квітникарів, оскільки вона невибаглива у догляді і може добре рости в домашніх умовах.

Гінура – це багаторічна рослина, яка може досягати висоти 1,5 м. Листя у гінури довгасте, овальне або ланцетне, з зубчастими краями. Квіти у гінури дрібні, жовті або помаранчеві, зібрані в суцвіття.

ginura__3

Види гінури

  • Існує близько 200 видів гінури, але в домашніх умовах найчастіше вирощують такі:
  • Гінура ламінарія (Gynura lamiifolia) – це найбільш поширений вид гінури. Вона має зелене листя з оксамитовою поверхнею.
  • Гінура кармінна (Gynura carminica) – має фіолетове листя з оксамитовою поверхнею.
  • Гінура бронзова (Gynura sarmentosa) – має бронзово-зелене листя з оксамитовою поверхнею.
  • Гінура золотиста (Gynura aurantiaca) – має золотисто-зелене листя з оксамитовою поверхнею.
ginura__2

Як доглядати за гінурою

Гінура невибаглива у догляді. Вона добре росте при яскравому, розсіяному світлі. У зимовий час рослину слід підсвічувати.

Поливати гінуру потрібно регулярно, але не допускати перезволоження. Надлишок вологи може призвести до загнивання коренів.

Гінура потребує помірної температури повітря. Влітку оптимальна температура становить 20-25°C, а взимку – 15-18°C.

Гінуру слід підживляти раз на місяць в період вегетації (з весни до осені). Для підгодівлі використовують комплексні добрива для декоративно-листяних рослин.

ginura__1

Коли пересаджувати гінуру

Молоді рослини пересаджують щороку навесні, а дорослі – кожні 2-3 роки. Для пересадки використовують пухкий, родючий ґрунт для листяних рослин.

Як розмножується гінура

Гінуру розмножують живцюванням. Для цього верхівкові живці довжиною 10-15 см з двома міжвузлями поміщають у воду або в ґрунт. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.

Шкідники і хвороби

Гінура може уражатися щитівками, попелицями, павутинним кліщем, борошнистими червцями та білокрилками. Для боротьби зі шкідниками використовують інсектициди.

Схожі записи