Годеція: огляд, види, догляд, розмноження

Годеція – красива і невибаглива рослина, яка стане прикрасою будь-якого саду. Завдяки різноманітності сортів з різними забарвленнями квіток, годецію можна використовувати для створення яскравих і ефектних квіткових композицій.

Годеція – однорічна трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства кіпрейних. Родом вона з Північної Америки, де зустрічається в природі. Годеція – популярна садова квітка, яка цінується за свої яскраві і пишні квіти.

Годеція має прямостоячі або лежачі стебла висотою від 20 до 60 см. Листя чергове, ланцетне, цілокрає. Квітки дзвонові або чашоподібні, досить великі за розміром – від 3 до 10 см у діаметрі, прості, складаються з чотирьох пелюсток, або махрові – зібрані в китицю. Забарвлення квіток дуже різноманітне: біле, жовте, оранжеве, рожеве, червоне, фіолетове. Цвіте годеція рясно і довго: з середини літа до середини жовтня. Найкраще рослина виглядає в групових посадках, а низькорослі сорти зазвичай висаджують бордюром уздовж садових доріжок.

godeciya_1

Види годеції

  • Існує близько 20 видів годеції, але в культурі найчастіше вирощують такі:
  • Годеція великоквіткова (Godetia grandiflora) – найбільш поширений вид, висота куща 20-40 см, квітки великі, до 10 см у діаметрі.
  • Годеція махрова (Godetia hybrida) – квітки махрові, різного забарвлення.
  • Годеція гібридна (Godetia hybrida) – сорти з різними забарвленнями і розмірами квіток.
godeciya_2

Як доглядати за годецією

Годеція невибаглива рослина, але для гарного цвітіння їй потрібно забезпечити оптимальні умови.

Де садити годецію

Годеція – світлолюбна рослина, для гарного цвітіння їй потрібно забезпечити яскраве сонячне освітлення. Годеція найкраще росте на родючому, пухкому і добре дренованих грунтах.

Як поливати та підживляти годецію

Годеція потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння.

Підживляють цю квітку 2-3 рази за сезон комплексними мінеральними добривами.

Температура для годеції

Годеція витримує короткочасні заморозки, але оптимальна температура для її зростання і розвитку +18-22 °C.

godeciya_3

Розмноження годеції

Годецію розмножують насінням. Насіння висівають на розсаду в кінці березня або на початку квітня. Сходи з’являються через 10-14 днів. Розсаду висаджують у відкритий грунт в кінці травня, коли мине загроза заморозків.

Хвороби і шкідники

Годеція досить стійка до хвороб і шкідників. Однак при несприятливих умовах вона може уражатися борошнистою росою, іржею, павутинним кліщем.

Схожі записи