Монстера – догляд

Монстера велика тропічна рослина, що швидко росте. Листя – темно-зеленого кольору з блиском. Розміри листків у молодої рослини невеликі, але з досягненням дорослого віку, листки у монстери можуть досягати до 1 метру у діаметрі, на листках має симетричні прорізи. У природному середовищі монстера зустрічається у тропічних лісах Америки.

Монстера вирізняється не тільки декоративними листками, але й ще однією особливою рисою – вона є своєрідним «гідрометцентром» – напередодні дощу рослина «плаче» (листя виводять зайву вологу через спеціальні тунелі, які розташовані по краях листка, так неначе рослина покрита росою).

На стовбурі монстера утворює повітряні корені, для того щоб отримати додаткову вологу, підживлення та опору, адже монстера, це велика ліана.

kviti_ta_plodi_monsteri

Монстера цвіте, квіти нагадують суцвіття спатифілума (звичайно більшого розміру), але у кімнатних умовах квітів від цієї рослини добитися дуже важко, практично неможливо. Також у монстери є їстівні плоди, які на смак нагадують банани.

Як доглядати за монстерою

Монстера рослина непримхлива при правильному догляді вона виростає до 5 метрів у висоту, листя блискучі, ця рослина здатна прикрасити будь-який інтер’єр.

Яскравість світла для монстери

Монстера не переносить прямих сонячних променів. Ставити монстеру можна в світлому (розсіяному від сонячних променів) місці, і в напівтіні, і навіть в тіні (перестає рости, листки дрібнішають, втрачають забарвлення, на них не утворюються правильні симетричні прорізи. але не гине). Отже для нормального росту і розвитку монстери потрібне яскраве розсіяне світло або напівтінь.

monstera_obliqua

Температура повітря для монстери

Для нормального розвитку монстери потрібна досить висока температура повітря в літній період – 20-23 ° C, невеликі її перепади рослина переносить добре. У зимовий період оптимальна температура становить 16 – 18 ° C. Чим вища температура повітря протягом усього року, тим швидше буде розростатися ліана, більшатимуть листя, а прорізи будуть більш симетричні та більші.

Полив та вологість повітря для монстери

Для поливу і обприскування використовують теплу, відстояну воду. У літній період монстеру поливають рясно, не допускаючи застою води в піддоні. Взимку монстеру поливають не рідше 1 разу на тиждень. При недостатній температурі повітря її поливають так, щоб грунт не пересихав. Для монстери дуже важлива вологість повітря, вона має бути високою. Рослину необхідно часто обприскувати водою кімнатної температури, листя протирати вологою ганчірочкою або губкою, і полірувати.

monstera_deliciosa_filodendron

Опора для монстери

Не можна забувати і про повітряні корені, які не треба обрізати. Для того щоб рослина отримувала більше поживних речовин і вологи, повітряні корені направляють до землі. Для опори ліани використовують трубку згорнуту з пластикової сітки з сфагнумом, яку весь час підтримують у вологому стані. Такий штучний вологий стовбур не дасть висохнути повітряному корінню і створить потрібну вологість для всієї рослини.

Коли підживляти монстеру

З березня по серпень монстеру підживляють комплексним добривом для зелених кімнатних рослин. Підживляти слід кожні два тижні. Якщо температура повітря знижується до 18° C , підживляти рослину непотрібно. Якщо ви не маєте багато місця у приміщені, монстеру можна і не підживляти, вона буде дуже повільно рости.

monstera_deliciosa_variegata

Як пересаджувати монстеру

Пересаджувати молоді монстери потрібно щорічно, весною. Монстери 4 річні пересаджують через 2-3 роки, але верхній шар землі змінюють кожного року. Грунт для пересаджування складається з 2-3 частин листяної, 1 частини торф’яної землі, 1 частини компосту, 1 частини піску. При пересаджуванні рослини в центр горщика, поруч зі стеблом, встановіть і закріпіть штучний стовбур висотою 70-100 см

Обрізування монстери

Коли стара рослина уповільнюється у рості, верхівку можна обрізати, що стимулює появу бічних пагонів.

collage_rozmnozhennya_monsteri

Розмноження монстери

Розмножують монстеру відростками, живцями, насінням, листям та повітряним розмноженням.

Монстеру розмножують в березні – червні бічними відростками, що можуть з’являтися в нижній частині стебла, які розрізають на верхні або стеблові живці (шматок стебла з 1-2 листками). Зрізи присипають деревним вугіллям, дають підсохнути. Краще вкорінюються живці, що мають хоча б маленькі повітряні корені.

Повітряне розмноження корінням

Щоб отримати гарні молоді рослинки монстери із старих рослин, а старі омолодити використовують такий метод розмноження:

Один або два повітряних кореня щільно обмотують вологим сфагнумом, обв’язують шпагатом і прикріплюють до стовбура. З часом повітряні корені у вологому моху утворюють багато корінців, а згодом і верхівку з одним або двома листками. Коли нові рослини трохи підросли (2-3 листки), їх зрізають (біля основи коріння) і висаджують в горщик, так щоб коріння і зріз були закриті землею (зріз необхідно посипати порошком деревного вугілля.)

Шкідники та хвороби

Хвороби у монстери з’являються при неправильному догляді. Не обходять монстеру і шкідники. Слідкуйте за чистотою листя і вологістю повітря. Тепле сухе повітря любить павутинний кліщ, а брудні немиті листя приваблюють – щитівку.

Схожі записи