Дипладенія (Сундавіль): догляд та розмноження
Дипладенія – досить вибаглива рослина. Для успішного вирощування дипладенії, слід врахувати те, що це рослина тропічних лісів. Ця ліана світлолюбна, добре себе почуває при повному сонячному освітленні, вимагає притінення тільки в спекотні літні дні, а також чутлива до режиму поливу.
Доглядати за дипладенією слід по-особливому.
Яскравість світла для дипладенії
Найкраще для дипладенії підійде добре освітлене місце з південного боку будинку. Але рослина боїться прямих сонячних променів, які можуть викликати опіки на листях.
Температура повітря для дипладенії
У період цвітіння комфортна температура повітря для дипладенії +20 ° C до +25 ° C в приміщені з свіжим повітрям. Також вона буде себе добре почувати на балконі або в саду. Взимку температура повітря повинна бути +15 – +18° C , ні в якому разі не можна допускати переохолодження пагонів, в яких вже закладені квіткові бруньки (це позначиться на інтенсивності цвітіння), але й не нижче + 12° C, при таких низьких температурах рослина замерзне і пропаде. Рослина не переносить перетягів.
Полив і вологість повітря для дипладенії
Поливати дипладенію в період активного росту потрібно рясно, але не допускаючи ні пересихання, ні перезволоження грунту. Вода для поливу повинна бути м’якою кімнатної температури. Дипладенія, як тропічна рослина, любить високу вологість повітря. У спекотні дні обприскуйте листя рослини теплою м’якою водою 2 рази на день. Краплі води не повинні потрапляти на квітки. Сухе повітря в приміщенні може стати причиною скручування листя.
Як підвищити вологість повітря? Листя дипладенії потрібно протирати від пилу для забезпечення нормального повітрообміну рослини. В іншому випадку вони втратять свій блиск і декоративний вигляд.
Добрива для дипладенії
Починаючи з квітня, щотижня потрібно підживляти дипладенію комплексними мінеральними добривами для квітучих рослин. Наприкінці серпня підживлення потрібно припинити.
Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.
Обрізування дипладенії
Квіти у дипладенії з’являються тільки на молодих пагонах. На початку весни потрібно провести обрізку стебел, а також цю процедуру потрібно повторити після цвітіння – це забезпечить більш рясне цвітіння в наступному році. У молодих рослин верхівки прищипують. При вирощуванні у вигляді ліани головне стебло залишають, обрізають тільки бічні гілки.Опора для дипладенії
Дипладенія – це ліана, їй обов’язково потрібна опора у вигляді решіток або натягнутого дроту. Також опора позитивно впливає на ріст дипладенії, вона починає дуже швидко рости вгору.
Пересадка та грунт для дипладенії
Пересаджувати дипладенію потрібно кожного року весною способом перевалки рослини у більший на 4 см у діаметрі горщик. Максимальний розмір горщика – 20-30 см, надалі роблять щорічну заміну верхнього шару грунту. До складу грунту повинні входити: компост, пісок, торф і листкова земля (1:1:2:3) з додаванням вермикуліту і перліту.
При пересаджуванні не забудьте у горщику зробити отвір для зливу зайвої води, а також потрібно забезпечити хороший дренаж: насипте на дно горщика керамзит товщиною 1 см.
Розмноження дипладенії
Дипладенія розмножується стебловими живцями, відводками і насінням.
При розмноженні стебловими живцями, живці пустять корінці через 5-6 тижнів, після чого рослину розсаджують в поодинокі горщики діаметром до 14 см.
Шкідники і хвороби
З шкідників найбільш небезпечний для дипладенії – павутинний кліщ.
Хвороби у дипладенії, зазвичай, з’являються при недотриманні вище перелічених умов догляду. Надлишковий полив або використання неякісного грунту сприяють загниванню коренів, а недостатня вологість або сухість повітря викликають опадання листя, їх блідість, опадання квітів і бутонів.