Флокси – види флоксів та догляд

Флокс (лат. Phlox) – багаторічна трав’яниста рослина з гарними різнокольоровими квітами, які прикрашають яскравими фарбами сади, подвір’я та клумби з весни до пізньої осені.

Батьківщиною флоксів є Північна Америка. У Європі флокси з’явилися в середині 18 століття. Флокси є однією з найбільш декоративних багаторічних культур, що застосовуються для формування садового ландшафтного дизайну. Ці квіти мають найрізноманітніші забарвлення від білого до темно-червоного кольору.

Вирощувати і доглядати флокси не складно. Купуйте насіння, або розсаду і прикрашайте свої подвір’я і сади різнокольоровими килимками та квітучими суцвіттями цих чудових квітів.

Завдяки багаторічній роботі селекціонерів з’явилося близько 1500 видів красивих і запашних флоксів.

Різновиди флоксів

Флокси, діляться на 3 групи: однорічнікущові з прямостоячими стеблами, квітучі влітку і восени; багаторічні, іноді з сланкими пагонами, що цвітуть літом; грунтопокривні, що стеляться по землі і зацвітають ранньою весною.

collage_panikulata_floksi

Phlox paniculata

Низькорослий однорічний кущ висотою до 45 см, досить компактний та густий. Квітки 1,5-2,5 см в діаметрі, зібрані в щитовидні суцвіття, що досягають до 30 см у висоту. Забарвлення від білої до темно-червоної, однотонна або строката. Цвіте рясно з кінця червня до жовтня.

collage_makulata_floksi

Флокс Друммонда (Phlox maculata)

Флокси багаторічні високорослі мають величезну кількість гібридних видів. Пізні сорти зацвітають у вересні-жовтні. Це багаторічні рослини висотою від 70 см до 180 см. Стебла прямі, деревіючі в основі, але при цьому досить крихкі. Квітки самих різних, як чистих, так і змішаних забарвлень з ароматом, який наповнює сад. Флокси морозостійкі, укриття в основному не потрібно, але молоді кущі можна злегка присипати на зиму торфом, землею або листям.

collage_gruntopokrivni_floksi

Флокси грунтопокривні (Phlox subulata)

Багаторічна рослина з розгалуженими пагонами висотою 10-12 см. Утворює низькі, щільні килимки, суцільно вкриті яскравими рожево-ліловими квітками, розташованими по три на квітконосі. Квітки рожеві, по 2-11 зібрані на кінцях пагонів в суцвіття.

Цвіте з середини травня до середини червня, іноді буває й осіннє цвітіння на пагонах другого і третього порядку. Рослина світлолюбна, але добре переносить півтінь, морозостійка.

floks11

Як доглядати за флоксами

Щоб флокси гарно росли і пишно цвіли, треба знати як за ними доглядати.

Яскравість світла для флоксів

Флокси ростуть найкраще у сонячних місцях або у півтіні. У затінених місцях ростуть, але цвітуть не рясно. На сонці суцвіття будуть густішими і пишнішими, в тіні – більш бліді, але цвітіння триватиме на 5-10 днів довше.

floks12

Грунт та полив для флоксів

Грунт має бути постійно вологим. Регулярний полив (за відсутності дощів) і розпушування поверхні грунту обов’язкові.

Садовий грунт для флоксів повинен містити велику кількість гумусу з нейтральною кислотністю. Важкі грунти з поганим дренажем для флоксів згубні. Кращий склад грунту для флоксів – родючий пісок без домішок глини – за умови хорошого поливу дозволить виростити пишні квітучі кущі. У важкий суглинистий грунт доведеться додати пісок, органічні добрива і торф.

floks13

Добриво для флоксів

Для досягнення рясного цвітіння і максимальної величини квітки потрібні постійні підгодівлі весь вегетаційний період. Тобто з моменту, коли прокинеться перша брунька, і до повного скидання листя.

Як розмножувати флокси

Багаторічні види флоксів розмножуються насінням, стебловими і кореневими живцями, діленням куща. Ознаки сорту зберігаються повністю при будь-якому вигляді розмноження, крім насіннєвого.

floks14

Хвороби та шкідники флоксів

Шкідники: дротяники, слимаки, щипавки, стеблова нематода, павутинний кліщ. Ослаблені від нестачі вологи і добрив рослини, можуть піддатися нападу попелиці.

Хвороби: борошниста роса.

Догляд після цвітіння

Відцвілі квітконіжки відрізують, залишаючи до 10 см від грунту. Щоб флокси не вимерзли їх потрібно вкрити на зиму.

Схожі записи