Як вибрати рослини у магазині
Кімнатні рослини завжди були присутні у нашому житті. Потрапляють вони до наших квартир чи будинків різним чином: хтось подарував чи отримали бажану щепку, посіяли насіння або ж купили в квітковому магазині.
Купуючи кімнатні рослини у квіткових магазинах, ми завжди повинні пам’ятати, що ці рослини були вирощені у спеціальних парниках з дотриманням всіх необхідних умов для успішного вирощування, вони там гарно ростуть і регулярно цвітуть.
Поза цими теплицями рослинам доводиться «боротися за життя», пристосовуватися до магазинних, а потім і до кімнатних умов, що є величезним стресом для рослини. Тому краще купувати кімнатні рослини у спеціалізованих квіткових магазинах, а не у кіосках чи підземних переходах.
При купівлі насіння краще вибирати гібриди першого покоління (F), а при купівлі цибулин потрібно пересвідчитись, що вони тверді і здорові (без вм’ятин і гнилі, цвілі).
Купівля зараженої шкідниками або грибковими хворобами рослини небезпечне для всієї вашої колекції рослин, адже шкідники і хвороби можуть заразити інші рослини.
Вибір здорової рослини в магазині є запорукою успіху в її подальшому вирощуванні.
- Намагайтеся не купувати вже дорослі рослини. Молодим рослинам перенести стрес буде набагато легше, акліматизація пройде швидше. Дорослі рослини дуже довго і болісно пристосовуються до нових умов.
- Вибираючи рослину в магазині, потрібно уважно оглянути її. Вона повинна бути симетрична, стебла і листя рівномірно розвинені з усіх боків. Якщо вона крива, можливо були обрізані пошкоджені пагони. Ампельні рослини мають бути кущистими.
- Рослини, які мають занадто насичений колір листя, дуже товсті і пухкі стебла, величезні квітки – такі рослини є забагато підживленими. Не поспішайте їх купувати, надлишок добрив для рослини є сприятливим фактором для хворіб.
- Листя у рослини не повинні бути тьмяними або млявими. У здорових рослин листя пружні, без жовтизни та коричневих плям. Кінчики листя не повинні бути сухими. Це допускається тільки у пальм, для них таке листя нормальне.
- Обов’язково треба оглянути листя з обох сторін – на наявність шкідників (павутинний кліщ, щитівка), уважно потрібно оглянути основу листя, саме там найчастіше з’являються шкідники. Вибирайте рослину без цвілі на листі чи білого нальоту – такі сліди залишаються після обробки хворих чи заражених рослин, і немає гарантії, що рослина повністю здорова.
- При купівлі квітучої рослини вибирайте ту рослину, на якій є багато нерозцвілих бутонів.
Деякі квітучі рослини при зміні середовища (яскравість світла, температура повітря) можуть скидати квіти і бутони. Такі екземпляри краще купувати до появи бутонів (гібіскус, камелія, гарденія, бугенвіллія, дурман, бальзамін, лимон тощо ).
Деякі примхливі рослини після принесення їх з магазину додому можуть скинути листя і бутони (пуансетія, лимон), не поспішайте їх викидати, почитайте правила догляду за цими рослинами, акуратно обріжте довгі пагони, забезпечте їм відповідні умови, і цілком можливо, що вони відживуть і зацвітуть.
- Вибираючи рослину в магазині, обов’язково слід оглянути горщик і грунт. Грунт повинен бути злегка зволожений. На грунті і на горщику не повинно бути цвілі, водоростей, земляна грудка не повинна відставати від стінок горщика. Якщо коріння рослини вилазять із зливного отвору (крім орхідей), воно може бути гниле або пошкоджене, таку рослину потрібно одразу пересаджувати.
Якщо рослина росте в глиняному горщику, подивіться чи немає на ньому білого або зеленого нальоту. На поверхні субстрату не повинно бути ні моху, ні лишайників (якщо це не бонсай).
На що слід звернути увагу при виборі рослини:
Транспортування рослини з магазину додому
Кімнатні рослини можна купувати у будь-яку пору року. Ніжні рослини, які бояться морозів і протягів, краще купувати у весняно-осінній період, але є такі квітучі рослини, які цвітуть посеред зими (азалія, орхідея, кімнатні троянди, цикламени) і, проходячи повз, дуже важко їх не купити. У зимовий час кімнатні рослини при транспортуванні потрібно надійно запакувати, так щоб не пошкодити квіти і одночасно захистити від морозного повітря.
Адаптація рослини до нового середовища
Після того як ви привезли рослину з магазину, дуже важлива також правильна адаптація нової рослини до кімнатних умов.
В жодному випадку нову рослину не можна заносити у тепле приміщення на постійне місце. Нова рослина повинна перших три дні провести на «карантині» у прохолодному, вологому і притіненому від сонячних променів місці окремо від всіх інших кімнатних рослин. Ми робимо це для того, щоб вберегти інші рослини від можливих нових шкідників і хворіб (при потребі обробити спеціальними препаратами), допомогти адаптуватись новій рослині до нового середовища. Після адаптації нову рослину можна переставити на постійне місце.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Пересаджування нової рослини
Якщо є нагальна потреба у пересаджуванні нової рослини, таку процедуру не можна робити одразу після покупки, зачекайте декілька днів (14 днів), щоб рослина адаптувалась до нового середовища.
Вдалих вам покупок!