|

Обрізка метельчатої і деревовидної гортензії весною

Гортензію метельчату і деревовидну люблять через білі конусоподібні квіти, які з часом рожевіють і за сніжнобілі кулі та здатність рости і рясно цвісти у притіненому місці саду.

Але щоб цвітіння цих двох красунь справді стало однією з найяскравіших подій весняно-літнього сезону, доведеться їх щовесни обстригати. Поливання, підживлення, мульчування ґрунту для гортензій також дуже важливі, але головною запорукою рясного цвітіння є саме обрізкаМетельчаті і деревовидні гортензії можна і не стригти, тоді вони виростуть більше 3 метрів. При правильній та своєчасній обрізці вже в середині літа вони покриваються величезними шапками суцвіть. У гортензії деревоподібної вони кулясті, у метельчатої – конусоподібні.

obrizka_derevovidnoi_i_metelchatoi_gotrenzii

Весняна обрізка метельчатої і дереврвидної гортензії

Гортензія метельчаста і гортензія деревоподібна цвітуть на пагонах поточного року ( що відросли з весни ). Це дуже полегшує обрізання – можна видалити все зайве, не боячись залишитись без квітів.

obrizka_metelchanoi_gortenzii

Коли обрізати метельчату і дереврвидну гортензію

Обрізка гортензії навесні починається якомога раніше, поки не прокинулися бруньки – березень або коли стабільна нічна температура є -5 градусів цельсія.

Як обрізати метельчату і дереврвидну гортензію

В першу чергу зрізають тонкі гілочки, що відростають від коріння, так звані, «нульові пагони». Вони не цвітимуть, а лише відтягнуть на себе сили куща.

Зрізають також всі гілки, спрямовані всередину крони. Інші просто підрізають, залишивши 2-3 бруньки. За літо з них відростуть нові гілочки, і вийде пишний кущ із численними шапками великих суцвіть.

На цьому фото ви побачите, як має виглядати кущ метельчатої гортензії після весняної обрізки.

obrizka_metelchatoi_gortenzii

Вирощування метельчатої і дереврвидної гортензії на штамбі

Деревоподібну та метельчасту гортензію можна вирощувати і на високому штамбі. Для цього при посадці у саджанця прибирають усі гілки, крім найпотужнішої. За літо на ньому виросте кілька гілочок. Весною їх укорочують, залишаючи 2-3 бруньки. Через 5-6 років ділянку прикрашатиме витончене деревце. Після обрізки рослину потрібно добре підживити. Оптимальний варіант – присипати землю шаром компосту завтовшки 10-15 см. Така мульча стане підживленням та захистом від пересихання. Розкішні кущі гортензії прикрасять будь-яку садову композицію.

Як обрізати весною велико-квіткову гортензію?

Схожі записи