Як обрізати гортензію велико-квіткову весною

Гортензію велико-квіткову ( Hydrangea macrophylla, H.horticula ) люблять через незвичайну красу та здатність рости і рясно цвісти у притіненому місці саду. Але щоб цвітіння кущової гортензії і справді стало однією з найяскравіших подій весняно-літнього сезону, доведеться постаратися і забезпечити рослині ретельний догляд. Поливи, підживлення, мульчування ґрунту для гортензій також дуже важливі, але головною запорукою рясного цвітіння є саме обрізка.

Для чого обрізати гортензії?

Гортензію велико-квіткову можна і не обрізати. Але, без правильної обрізки вона набуватиме недбалого вигляду, стане неакуратною, розлогою, дуже високою, квітів буде мало, а суцвіття будуть малими.

  • Обрізка гортензій потрібна:

  • для збереження здоров’я куща;
  • для формування пишної крони;
  • для пишного та потужного цвітіння;
  • постійного омолоджування та збереження декоративності куща.

Завдяки щорічній обрізці рослини випускаютимуть потужні пагони, дають якісний приріст. А потреба в кардинальному омолоджуванні та екстреному формуванні ніколи не виникатиме.

obrizka_veliko-kvitkovoi_gortenzii

Весняна обрізка гортензії велико-квіткової

Коли обрізати гортензію велико-квіткову? Найкращим часом для обрізки є березень.

Як обрізати гортензію велико-квіткову весною?

Гортензія велико-квіткова (hydrangea macrophylla) – цвіте на торішніх пагонах ( тобто на пагонах, які виросли минулого року і заклали квіткові бруньки восени). Цю гортензію легко впізнати через надмірно великі бруньки. Тому, якщо обрізати рослину повністю, то вона зовсім не зацвіте цього року. Адже квіткові бруньки знаходяться на самому верху це 1 -2 пари верхніх бруньок.

Перед початком обрізування рослини огляньте кущ і насамперед потрібно зрізати під прямим кутом усі старі (старше 5 років), хворі, пошкоджені гілки, минулорічні суцвіття, тільки суцвіття.

На здорових пагонах потрібно видалити пошкоджені морозом кінчики ( а це квіткові бруньки) – особливо актуально для регіонів з екстремальними зимами. Тому щоб цвітіння у велико-квіткової гортензії взагалі було, в такі холодні зими їх потрібно вкривати, або прикопувати.

Прорідити крону – зробити обрізку всіх пагонів, які явно псують форму, а також гілки, що ростуть всередину крони, а також ті гілки що труться.

Залишайте 6-10 скелетних гілок (сильних, опорних пагонів) повністю та 3-5 торішніх гілок.

omolodzhuyucha_obrizka_vk_gortenzii

Омолоджуюча обрізка велико-квіткової гортензії

Якщо потрібно провести омолоджуючу обрізку то потрібно: видалити всі старі пагони, залишивши знизу 3-4 здорові бруньки. Саме вони дадуть нові квітучі гілки (в наступні роки), які виростуть помітно сильнішими за старі.

Увага!Регулярно раз на 4 роки садівники роблять радикальне обрізання велико-квіткової гортензії. Для цього потрібно видалити всі пагони, навіть однорічні квітконоси, залишивши гілки завдовжки трохи більше 45 см. Завдяки такій обрізці (стимулюючій) кущ повністю омолодиться, що добре позначиться на його здоров’ї та цвітінні.

Догляд за гортензією велико-квітковою після обрізки

У момент самої обрізки кущ відчуває стрес, тому йому краще дати спокій ( не поливати, не підживляти ).

Після весняної обрізки (через 4 тижні) квітці дають калій та азотні добрива, що стимулюють ріст пагонів, що особливо важливо на початку сезону. Можна використовувати, наприклад, сечовину та сульфат калію. Їх беруть у рівних кількостях (по 15-20 г) і розчиняють у 10 л води – такої кількості вистачить на 2 кущі. Замість цього добрива можна дати гноївку, розчинену у воді у співвідношенні 1:10.

Як обрізати гортензію деревовидну і метельчату?

Схожі записи