Ковалик смугастий (Agriotes liпeatus L.) розповсюджений по всій території України і є небезпечним шкідником, однак максимальну шкоду завдають його личинки, особливо середнього та старшого віку.
Дорослі самці цього шкідника шкоди не завдають, а самки хоча і шукають додаткове харчування на листі культурних злаків, однак значної шкоди так само не завдають. Якщо на 1 м2 поля зафіксовано понад 25 личинок вирощувати овочеві культури без застосування хімії є неможливо.
Впізнати ковалика смугастого можна за наступними прикметами: мають подовгасте тіло (7-14 мм) від жовто-коричневого до чорно-коричневого. Також їх особливістю є специфічні звуки, які вони видають під час підскакування. Личинки (дротівники) відзначаються вузьким хробакоподібним циліндричним або плоским тілом з кольоровою гамою від жовтого до червоно-бурого з трьома парами ніг. На зимівлю різновікові личинки зариваються глибоко у грунт на глибину 25-90 см, а весною при стиглості грунту вони піднімаються у приповерхневий шар (1-8 см) де харчуються насінням, паростками, корінцями та підземною частиною стебел. Така вертикальна міграція у грунті є притаманною для дротівника. До червня і навіть початку листопада здебільшого знаходяться на глибині 3-20 см.
Заходи боротьби від ковалика смугастого
Ковалик смугастий має природніх ворогів, яких варто використовувати у боротьбі проти шкідника, зокрема жужелицю родів Carabus, Calasoma, Harpalus, Amara. Свою ефективність показали біологічні методи боротьби, як внесення у грунт біологічних пестицидів на основі Steinernema feltiae, Metarhizium anisopliae P-72.
Агротехнічні заходи: вирощування кавуна та овочевих у сівозмінах, при цьому важливо уникати зернових попередників; оперативне знищення бур’янів, особливо пирію; глибока оранка вапнякових кислих грунтів; проведення міжрядкового обробітку грунту у момент найуразливішої стадії розвитку коваликів смугастих (линька, кладка яєць, поява молодих личинок); обробка насіння чи внесення інсектицидів на грядки одночасно з посівною.
Читайте також:ОРХІДЕЇ - ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Хімічні пестициди рекомендовані до застосування на різних етапах вирощування врожаю:
- Для передпосівної обробки: Вулкан ТПС, Імідаліт ТПС, Клотивмет-С КС, Круйзер КС, Престиж КС, Селест ТОП КС, Семафор ТПС, Табу ВСК, Форс Зеа КС.
- Для обробітку грунту: Актара ВДГ, Баргузин ГКЕ, Воліам Флексі СК.
- Для застосування в особистих господарствах: Баргузин ГКЕ, Престиж КС, Табу ВСК.
- Обмакування корінців саджанців в інсектицидно-земляну бовтанку перед посадкою: Валлар.
- Біологічні пестициди: Метаризин, Ентонем-F ВС.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!