Стручковий капустяний комарик – ознаки появи, методи боротьби

Стручковий капустяний комарик – завдає шкоди як на стадії личинки, так і дорослої комахи. Личинки харчуються насінням, у результаті чого тріскається стручок, а насіння висипається. Дорослі комахи найбільше шкоди завдають у суху безвітряну погоду.

Опис стручкового капустяного комарика

Стручковий капустяний комарик (Dasineura brassicae Winn.) – впізнати стручкового капустяного комарика можна за такими прикметами: відрізняється вкрай малими розмірами — довжина тіла 1,5-2 мм жовто-зеленого або жовто-бурого забарвлення. Стручковий капустяний комарик має райдужні, широкі крила. Особливістю яєць цього шкідника є коротка ніжка, окрім того вони безбарвні та трохи зігнуті.

kapustyannii_komarik_2

Зимівля відбувається у стадії личинки в коконі у грунті торішнього посіву ріпаку. Відродження та виліт стручкового капустяного комарика розтягнутий у часі та триваєпротягом кількох тижнів, масовим він стає у сонячні, теплі та безвітряні дні. Розмножуватись починає дуже швидко — у віці 1-2 дні.

Протягом 3-4 днів самки відкладають купками по 15-20 яйця з яких через 3-4 дні з’являються личинки. Спочатку вони висмоктують сік з капустяного листя, потім починають його гризти внаслідок чого листя стає зморшкуватим. У вологу та теплу погоду це призводить до гниття серцевини листя.

Небезпека стручкового капустяного комарика полягає у тому, що він знищує розсаду капусти. Розвиток личинок відбувається стрімко і через 10-12 днів вони перетворюються на лялечки, це відбувається у приповерхневому шарі грунту. На початку свого розвитку, протягом 2-3 тижнів лялечка потребує вологи, тож якщо в цей період встановлюється суха тажарка погода лялечка гине. Якщо цього не сталось, то через півтора місяці перетворюється на дорослого комарика. Терміни залежать від температури, однак у південних регіонах протягом літа може з’явитись до чотирьох поколінь комариків.

kapustyannii_komarik_1

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Заходи боротьби від стручково – капустяного комарика

Економічний поріг шкодочинності — 1 самки/10 змахів сачком.

Проблемою є те, що у період обробки ріпаку у посівах є корисна етномофауна. Необхідно дотримуватись просторової ізоляції та розміщати нові плсіви не меншне, ніж за 2 кілометри від минулорічних посівів ріпаку. Дотримуватись сівозміну та повертатись до культури мінімум через 4-5 років.

Обробляти посіви. Якщо наявна порогова чисельність стручкового капустяного комарика слід обробити краї ділянки, однак це слід робити за умови відсутності бджіл та джмелів.

Схожі записи