Коли сіяти кріп, вирощування, догляд
Забезпечити рідних свіжим, ароматним, смачним і корисним кропом протягом року дуже легко і просто. Тільки ваше бажання, трішки зусиль, а також деякі знання – і свіжа зелень завжди буде на вашому столі.
Отже, коли і як сіяти насіння кропу?
Коли сіяти кріп?
Сіяти кріп можна з ранньої весни до пізньої осені у відкритий грунт на сонячних ділянках. Перед посівом насіння кропу, грядку потрібно перекопати на глибину лопати (20-30см) і додати органічні добрива. Сонячне місце, перекопаний і удобрений грунт та своєчасний полив забезпечать хороші сходи і багатий врожай кропу.Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Як сіяти кріп?
Насіння кропу проростає при температурі + 5° С, тому його можна сіяти, як тільки розтане грунт, у середині квітня. Перед посівом ділянку, де буде рости кіп, перекопують, підживляють і розрівнюють. Будь-яке насіння потрібно сіяти у вологий грунт. Для більш ранніх сходів посіви можна накрити поліетиленовою або агроплівкою. Грунт розрівняли, насіння придбали, то ж можна приступати до посіву насіння кропу. На грядці зробіть заглиблинки (борозни) глибиною до 2 см, покладіть в них насіння (не густо) і присипте їх зверху вологим грунтом, посіви позначте піском або табличкою. Якщо є загроза заморозків, накрийте посіви укривним матеріалом (поліетиленова, агроплівка).Догляд за кропом
Щоб кріп дав багатий врожай, його потрібно садити на сонячних родючих ділянках, своєчасно поливати, якщо він густо насаджений – проріджувати, прополювати від бур’янів, і тільки тоді кріп виросте густий та багатий на вітаміни і дасть багатий врожай.
Вирощування кропу на підвіконні
Для вирощування кропу, іншої зелені, на підвіконні підходить сорт кропу «Бешкетнія». Висівайте насіння у широкі горщики на глибину до 2 см. Як тільки з’являться сходи, їх потрібно прорідити, залишивши відстань між сім’ядолями (паростками) до 5 см, і обов’язково потрібно досвічувати лампою денного світла ( загальна кількість яскравого світла – 12 год. на добу). Лише при достатньому світлі ви оримаєте міцні, густі кущики ароматної зелені.
Збір та зберігання кропу
Кріп можна сушити і заморозити. При заморожуванні зелень кропу не втрачає колір, запах залишається, вітаміни зберігаються. Це ідеальний варіант зберігання кропу.