Хвороби перцю – народні методи боротьби
У цій статті ви дізнаєтеся, як боротися хворобами перцю використовуючи перевірені та дієві засоби, які були набуті багаторічним досвідом наших дідів – народні методи.
Щоб виростити здорові рослини перцю потрібно попереджати захворювання і регулярно робити профілактику народними методами. Народні методи профілактичних обробок перцю працюють ефективно, також здатні зупинити розвиток хвороби на деякий час ( приблизно до 10 днів) на початкових стадіях. Тобто, потрібно обробляти хворі рослини народними методами що 7 -10 днів, або робити профілактику 1 раз на 2 тижні.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Випарювання сіянців перцю
Ознаки: Випарювання сіянців приведе до того, що сіянці не зійдуть. Або зійдуть вже з гниллю на кореневій шийці і за лічені дні пропадуть.
Народні методи:
Настій з чорнобривців чи з лушпиння цибулі. Для його приготування потрібно 100 г лушпиння або квітів чорнобривців залити 0,5 л гарячої води та настоювати добу. Перед застосуванням розчин процідити та рясно обприскати ним ґрунт і паростки перцю. Рекомендовано провести 2-3 обробки з інтервалом 2-3 тижні.
Грубозернистий пісок захищає рослини від поразок грибками. Для цього промитим і продезінфікованим піском присипають сходи рослин.
У ґрунт додати 30% агроперліту. Пухкий ґрунт зменшує кількість уражених рослин.
Фузаріозне і вертицильозне в’янення перцю – народні методи
Ознаки: Першими симптоми фузаріозного в’янення на перці є: затримка росту, пожовтіння нижньої частини листя. При ураженні фузаріозом вся рослина в’яне, а при вертицильозі рослина в’яне половиною куща.
Народні методи:
Розчин молока і господарського мила. Для його приготування розчиніть в 1 л молока 25 г натертого мила, додайте 35 крапель йоду та обробіть рослини.
Часник. Одну головку часнику подрібніть має настоятися добу в 1 л води. Потім процідіть, змішайте з 10 л води та обприскайте рослини.
Цибулиння. 2 жмені лушпиння прокип’ятіть у відрі води 30 хвилин. Додайте ще половину відра води та полийте відваром кущі з лійки.
Сіра гниль на перці
Ознаки:Симптоми сірої гнилі спочатку з’являються на листках, ушкоджених плодах – це темні, просочені водою, слизові ураження. Хворі ділянки з часом стають темно-коричневими, а потім — коричнево-сірими й порошкоподібними в міру розвитку спор. Стебла, плоди також можуть уражуватися. Зараження зелених або стиглих плодів викликає м’яку гниль від коричневого до сірого кольору, яка в кінцевому підсумку може охопити плід повністю. Рослини можуть загинути від інфекції.
Народні методи:
Содова суміш. Для її приготування розведіть 75 харчової соди + 5 капель йоду в 10 л води. Для профілактики обробляйте рослини 1 раз на на 2 тижні, а для лікування – щотижня.
Розчин з попелю. Змішайте у відрі води 1 стакан попелу ( сажа ), 1 ч.л йоду і половину склянки господарського мила. Для кращого ефекту рослини обробляйте ввечері.
Марганцівка. Розведіть 3-4 г препарату в 1 л води кімнатної температури. Для того, щоб призупинити розвиток патогену обробляйте культури кожні 2-3 дні.
Церкоспороз перцю
Ознаки: Поява на листі бурих округлих плям з темною облямівкою розміром до 1 см. Потім тканина листа підсихає і кришиться, формуючи дірки. При сильному ураженні листя опадає. Дані симптоми іноді спостерігаються на пагонах і плодах.
Народні методи:
Листова плямистість і плодова гниль
Ознаки: Альтернаріоз частіше уражує листя і плоди перцю на місці тріщин, механічних пошкоджень, сонячних опіків, укусів комах і т.д. Перший симптом — це поява круглих коричневих плям на нижніх старих листках рослини.
Народні методи:
Кефір або сироватку розведіть водою в співвідношенні 1 до 10 і цим розчином обробіть рослини. Молочнокислі бактерії є відмінною профілактикою грибних хвороб.
Кальцинована сода. По 30 г соди та господарського мила розведіть в 10 л води, і обробіть даної сумішшю перець.
Розчин з попелу. Для його приготування розбавте 1 літрову банку попелу в 10 л води та відстоюйте 7 днів. Розчином обробіть рослини раз у 2 тижні для профілактики.
Борошниста роса на перцю
Ознаки: Поява борошнисто-білого грибкового нальоту на нижньому боці листової пластини зі світлими або жовтими плямами на верхній поверхні листової пластини. Далі плями коричневіють, а уражені ділянки зливаються, викликаючи загальне пожовтіння всього. Зовнішні краї листочків загортаються до верху.
Народні методи:
Харчова сода і мило. Розчиніть в 4 л води 1 столову ложку харчової соди й 0,5 чайної ложки мила. Обробіть рослини 2-3 рази з періодичністю в 6-7 днів.
Марганцівка. У 10 л води розчиніть 2,5 г марганцівки та обробіть сумішшю рослини. Обприскування можна повторити через 5-7 днів.
Часник. Залийте 25 г подрібненого часнику 1 л води та настоюйте 24 години. Після настій процідіть і використовуйте для кроплення перцю та інших культур від борошнистої роси.
Фітофтороз на перцю
Ознаки: Фітофтороз уражає коріння, пагони, листя і плоди, в залежності від того, на якій стадії заражені рослини. Зазвичай захворювання проявляється в середині сезону, коли відбувається раптове в’янення і загибель рослин. На заражених плодах спочатку формуються темні, водянисті плями, які покриваються білою цвіллю і спорами грибка. Плоди гниють і засихають, але залишаються прикріпленими до рослини.
Народні методи:
Йод. З’єднайте відро води з 1 л молока і 20 краплями йоду. Для профілактики даною сумішшю обприскують рослини що 5-7 днів .
Молочна сироватка. З’єднайте сироватку з водою у співвідношенні 1:1. Даною сумішшю можна обприскувати перець кожні 7 днів.
Часник. Для приготування настою додайте півтори склянки подрібненого часнику зі стеблами в відро води. Через добу процідіть настій і змішайте з 2 г марганцевого калію. Настоєм можна кропити перець з моменту формування зав’язей і повторювати кожні 2 тижні для профілактики.
Чим підживляти помідори – народні методи