Делікатеси з яблук – рецепти
З яблук роблять багато смачних речей. Тут показано, як готувати яблучні чіпси, яблучне морозиво та яблучну пастилу
Яблучні чіпси
Чіпси є одними з найулюбленіших ласощів для дітей. Але картопляні чіпси, що є у продажу містять сумнівні смакові додатки, які можуть бути шкідливими. Цього не можна сказати про домашні яблучні чіпси, які є смачними, низькокалорійними та корисними.
Спочатку готують сироп. В каструлю наливають склянку води, насипають чотири столові ложки цукру та чайну ложку лимонної кислоти. Варити треба до тих пір, доки не розчиняться всі інгредієнти, до густоти уварювати не треба, з вогню знімають, як тільки цукор повністю розчиниться. Яблука слід вимити та нарізати на тонкі кружечки завтовшки у пів сантиметру.Можна навіть не видаляти серцевину з насінням, бо при нарізанні яблук воно випаде саме, а в центрі лише залишиться коробочка для насіння, яка нагадує зірочку.
Нарізані яблука опускають на чверть години у сироп, щоб кружальця трішки увібрали його. Після цього яблучні кружечки висушують на паперовому рушнику або серветці. Далі ці яблучні частинки повністю висушують – або в духовці або в сушці для овочів. В сушці підбирають відповідний режим сушіння, але можна робити все це і по-старому в духовці. Для цього лист застеляють пекарським папером та розкладають на ньому яблука. Розігрівають духовку до вісімдесяти градусів та залишають кружальця сушитися на протязі 1,5 – 2 годин. Перевіряється готовність візуально – краї яблучних кружечків стануть хвилястими а колір стане золотисто-бежевим.
Яблучне морозиво
Цей десерт дуже подобається дітям. Але за містом на дачі буває не так просто купити морозива, але можна зробити його власноруч. Більш того, для приготування морозива за цим рецептом не знадобиться ніяких особливих приладів, таких, як фризери або морожениці. Ласощі готують дуже просто, але головне те, що заготовки для них можна зберігати в морозильній камері декілька місяців.
З яблук видаляють серцевину, чистять від шкірки, нарізають на шматочки та подрібнюють блендером. У пюре, що створилося, додають вершки або молоко, а також, якщо треба, цукру та знову перекручують у блендері. Одержану масу розкладають по формочках для випікання мафинів та кладуть до морозилки. В такому вигляді яблучне пюре може зберігатися до наступного разу, коли виникне бажання поласувати морозивом.
Тоді з холодильника дістають необхідну кількість яблучних заготовок та розколюють їх на шматки, щоб кухонному комбайну було легше їх перерубувати. Перекладіть шматочки до комбайну та подрібніть їх. При такій переробці пюре почне танути та перетворюватися у справжнє м’яке морозиво.
Морозиво розкладають по креманках, а якщо у вас є спеціальна ложка, то можна з морозива робити кульки. За цим же рецептом роблять морозиво з полуниці, манго або бананів.
Яблучна пастила
Відомо, що східні ласощі – одні з найсмачніших та найвідоміших у світі. Це відноситься і до пастили, а з яблук її теж можна робити. Великий плюс цього рецепту – у відсутності цукру, і ця пастила виготовляється виключно з яблук. З яблук виймають серцевину на нарізають на частинки. Від шкірки чистити не треба. Далі їх подрібнюють у м’ясорубці та кладуть до товстостінної каструлі – щоб яблучна маса не пригоряла. Якщо яблука не достатньо соковиті, можна додати трішки води, а для аромату додати кориці (цинамону).
. . . . . .
Яблучну масу тушкують на малому вогні, доки не випарується рідина. Вона стане досить густою. Потім цю масу необхідно викласти на лист, обкладений папером, для висушування. Намагайтеся розкласти яблучне пюре максимально рівномірно, товщиною у сім-вісім міліметрів, щоб пастила не пригоріла у найтонших місцях. Сушити пастилу слід при температурі на вище ста градусів біля чотирьох годин. Для перевірки готовності притискають до пастили лопатку, та коли пастила готова, лопатка перестає до неї клеїтись.
Далі пастилі треба дати повністю вистигнути. Тепер головне – зняти папір. Щоб це зробити, пласт перевертають, змочують папір водою та залишають на п’ять хвилин. Після цього вона має легко відходити від пастили. Якщо ви не впевнені у якості паперу, змастіть його невеличкою кількістю рафінованої рослинної олії.
Далі йде сервірування. Можна нарізати пастилу ромбиками, або формочками з фігурками, а можна невеличкі пласти скрутити у трубочки. Хоча ця пастила може зберігатися довго, нікому це ще не вдалося – настільки вона смачна!