Як життя букету зробити довготривалим

Для того, щоб букет квітів надавав радощів як можна довше, за ним слід доглядати навіть у вазоні.

Букет квітів є традиційним, але від того не менш зворушливим та приємним подарунком. Але для того, щоб квіти надавали радощів як можна більш тривалий час, за слід доглядати навіть у зрізаному вигляді, у вазоні.

Перше, що треба зробити, доставивши у приміщення з вулиці букет, це адаптувати квіти до температури в кімнаті. Для цього квіти на деякий час залишають у прохолодній кімнаті, у тому ж передпокої. Перше, ніж помістити букет до вази, слід обов’язково оновити кінчики стеблин. На м’яких роблять довгий похилий зріз, кінчики твердих розщеплюють. Для запобігання загниванню листя, зі стебла їх зрізають до рівня води у посуді, а у троянд додатково ще й шипи видаляють.

Деяка особливість є при обробці порожнистих стебел та рослин, які щедро пускають молочний сік. У гербер, люпинів та жоржин – стебла порожні, тож фахівці-флористи рекомендують попередньо заповнити водою та закоркувати уривком вати. Якщо в стеблах є клейкий або молочний сік, досвідчені квітникарі обпалюють їх над полум’ям або занурюють на дві-три секунди у кип’яток. Дякуючи цій процедурі сік, який потрібен для життєдіяльності квітів, не витікає, тому рослина набагато довше буде залишатися свіжою. Головною причиною зів’янення квітів є стрес, його вони зазнають при зрізанні, а також нестача поживних речовин. Тобто, наступним кроком має бути поповнення цього дефіциту та створення для комфортних умов рослин.

Найпростіший метод – додати до води таблетку аспірину, чайну ложку цукру, або добрива для квітів. Якщо ж до ємності з рослинами покласти трішки деревинного вугілля, то стебла квітів не загниють. Треба користуватися водою лише тою, яка добре відстоялася, а хлорована вода з водопроводу користі їм не принесе. Міняти її треба кожен день. А ось на оббризкування квіти реагують досить позитивно.

Для деяких квітів, особливо для тюльпанів та лілей, причиною дострокового зів’янення є запилення. Довгому зберіганню таких квітів у зрізаному вигляді допомагає видалення пиляків (тичинок). Ця процедура до того ж збереже від випадкового забруднення пилком одягу, який від нього важки чистити.

Не треба забувати й про індивідуальні вимоги кожної квітки до умов свого утримання. Наприклад, тюльпанам та півникам подобається прохолодна вода із льодинками, а гвоздичкам –кімнатної температури вода. Півникам та герберам подобається «мілководдя», тобто воду слід наливати до вази не вище трьох-п’яти сантиметрів. Деякі квіти, ті ж конвалії та нарциси виділяють у воду речовини, що негативно впливають на сусідні квіти, що також знаходяться у цій вазі. Щоб уникнути цього явища та скласти красивий букет з різних квітів, конвалії та нарциси витримують деякий час в окремому посуді, щоб з них вийшов «шкідливий» сік, після чого поміщають до інших квітів у спільну вазу.

Керуючись цими простими рекомендаціями, можна набагато довше зберігати букет свіжим, щоб він приносів радість вам та вашій родині.

boquets

Схожі записи