
Отже, якщо ви помітили, що листя змінило колір, почало вянути, опадати чи ставати мозаїчним вам потрібно зрозуміти яких поживних речовин бракує рослині і підживити відповідним елементом.
У цій статті ви знайдете підказки, як виявити дефіцит поживних речовин у рослини за зовнішнім виглядом.
Азот - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Нижнє листя рослини набуває блідо-зеленого забарвлення, пізніше жовтіє починаючи з верхівки, потім буріє і відмирає. Відбувається затримка росту стебел і бічних пагонів. Нове листя у рослини дрібнішає, стебло тоншає, робиться більш крихким.
Бор - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Спостерігається відмирання верхівкових бруньок, корінців і листя рослини. Цвітіння відсутнє зовсім або відбувається рідко і опадає зав'язь.
.Залізо - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Уражається лист, проявом його є жовтизна між жилками листа. Листкова плпстина за забарвленням стає блідо-зеленою, а потім жовтою і сухою.
Кальцій - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Найбільш помітна ознака дефіциту кальцію - верхівкові паростки і кінчики молодого листя згортаються, стискаються, кінчик загинається у вигляді гачка. Руйнується також коріння і згодом відмирає. Все це ознаки - некрозу.
Калій - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Візуально бачимо пожовтіння або побуріння, згодом відмирання тканини лиска. Краї листя в'януть і закручуються донизу, сама поверхня листка робиться зморшкуватою, м'ятою, сповільнюється, а потім і припиняється повністю ріст міжвузля.

Мідь - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
У деяких рослин відбувається відразу в'янення, затримка росту стебла, слабке цвітіння і утворення насіння.
Магній - ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Недолік хлорофілу веде до того, що листя у рослини блідне, і замість зеленого набуває жовтого забарвлення, червоного, фіолетового. Жилки мають зелене забарвлення, а між жилками хлороз. Іноді між зеленими жилками з'являються коричневі плями.
. . .Сірка- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Визначити брак цієї речовини більш складно, бо характерні показники відсутні. Просто лист у рослини має блідо-зелене забарвлення, без відмирання тканин, опадання.
Молібден- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Аналогічно як і у випадку з сіркою, визначити складно. Немає особливо виражених факторів. Слабшає зелене забарвлення листя через порушення азотного обміну.
Фосфор- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Рослина сповільнює ріст. Листя спочатку набуває темно-зеленого забарвлення, потім можуть з'явиться червоні або пурпурні відтінки. Деякі рослини починають скидати листя і засихають. Листя має майже чорне за кольором забарвлення. Квітування і дозрівання плодів затримується.
. . .
Цинк- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини
Найчастіше лист приймає форму розетки, стає асиметричним. Пожовтіння на листках і плямистість, іноді переходить на жилки. У разі, коли грунти багаті вапном, і при внесенні фосфорних добрив в надлишку - забарвлення листя набуває бронзовий відтінок.