Перець сорту «Ластівка»

Середньостиглий урожайний сорт перцю „Ластівка” — солодкий. Кущі середнього розміру (45–60 см) дають плоди на 116–121 день після появи перших сходів. Дозрівають перчини більш-менш одночасно. Врожайність — приблизно 5 кілограмів на квадратний метр.

Сорт добре підходить для консервування, кулінарії та для споживання у свіжому вигляді. Плоди конусоподібні, з твердою шкіркою (товщина стінки до 7 мм). Одна перчина важить до 100 грамів, довжина близько 10 сантиметрів.

Перець розмножують розсадним способом. Насіння у кінці січня або в лютому кладуть у вологий пухкий поживний ґрунт, присипають шаром землі 1,5–2 см, накривають. Рослині потрібні вологість і тепло. Насіння проростає за 7–9 днів при температурі 20–25 градусів і за 18–20 днів при 13–18 градусах. Після проростання перець відкривають. У червні пересаджують на грядку на відстані 40 та 60 см відповідно між рослинами та між рядками. Ґрунт мульчують.

Догляд за перцем нескладний: при потребі поливати, підживлювати, регулярно прополювати землю (але тільки після того, як рослина добре вкорениться), розпушувати, мульчувати. В міру зростання кущів їх треба підв’язувати.

Оптимальний температурний режим для рослини — 18–25 градусів. При температурі нижче 13 градусів „Ластівка” припиняє рости. При температурі, трохи нижчій від нуля, перець гине. Загалом рослина не любить температурних коливань: при зниженні температури до +13 градусів та у спеку понад 30 градусів квіти осипаються.

Перець „Ластівка” стійкий до вертицильозного в’янення.

Плоди добре зберігаються і транспортуються завдяки твердій шкірці. Не пошкоджуються під час перших приморозків.

Схожі записи