Весняне обрізування троянд – поради для початківців

Щороку весна приносить зі собою гарний настрій, тепло …, а також і роботу в квітнику та на городі. Сьогоднішня стаття про весняне обрізування троянд всіх видів.

Весною в першу чергу потрібно зняти захисне укриття з троянд та інших рослин, а також потрібно обрізати кущі та квіти, що є основним у догляді за ними.

Важливу роль відіграє санітарна обрізка рослин до здорової (зеленої) тканини. Весною слід обрізати троянди всіх видів. Потрібно зрізувати всі старі, сухі, слабкі і підмерзлі пагони, щоб рослина не витрачала на них свої сили, а нарощувала нові, сильні пагони ,на яких виростуть бутони, а також видаляють молоду поросль біля основи куща. В процесі весняного обрізування трояндам надають бажаної форми.

Коли обрізати троянди

Точної дати обрізування троянд не має. Тут потрібно орієнтуватися на погодні умови і стан рослин. Троянди обрізають, коли є тепла погода, бруньки набухають, але пагони ще не починають рости. Як правило, це відбувається в березні-квітні.

Кущі троянд рекомендується обрізати в сонячний день за допомогою гострого секатора, леза якого попередньо знезаражують в малиновому розчині марганцівки. Зрізи роблять трохи вище бруньки (приблизно на 5-7 мм) під кутом 45 градусів, а після обрізки їх обробляють садовим варом. Крім того, до розпускання листя кущі бажано обприскати мідним купоросом.

obrizka_kimnatnoi_troyandi

Обрізка кімнатної троянди весною

Кімнатні троянди здатні пишно цвісти щороку. Але для цього їх потрібно правильно обрізати. Кімнатні троянди обрізують не весною, а восени. Але якщо ви не встигли цього зробити восени, то вирощувану в домашніх умовах троянду, обрізають в березні-квітні, коли її бруньки ще не встигли розпуститися.

При цьому дотримуються наступних правил:

– минулорічні пагони вкорочують так, щоб на кожній гілці залишилися по 3-4 добре розвинені бруньки;

– якщо троянда цвіте бідно, її омолоджують за допомогою сильної обрізки;

– кущу надають бажану форму (кулі, еліпса, конуса) і видаляють всі слабкі, тонкі, пошкоджені, засохлі і ростуть усередину куща гілки.

obrizka_troyandi

Обрізка кущових троянд весною

Щоб трояндовий кущ мав гарну форму, потрібно всі старі пагони зрізати залишивши 3-5 сильних пагони, які вкорочують до 3-4 бруньок. В такому випадку висота куща зазвичай становить 10-20 см. Пагони, які заважають один одному, теж вирізають. При цьому з двох таких гілок залишають молодшу (у якій світліше кора) і вдало розташовану.

obrizka_pletistoi_troyandi

Обрізка в’юнких троянд весною

Обрізка в’юнких троянди проводиться з метою формування куща. Хоча рослини з цієї групи можна і зовсім не обрізати, але в такому випадку через 2-3 роки до куща буде складно підступитися і вкрити на зиму. Тому весною після зняття укриття і санітарної обрізки кущ в’юнких троянд проріджують, видаляють всі загущуючі гілки і намагаються сформувати так, щоб пагони росли горизонтально.

Обрізка чайно-гібридних троянд весною

Дорослу чайно-гібридну троянду обрізують до 20-25 см від рівня землі, залишаючи на пагонах по 5-6 бруньок. Молоді саджанці при висаджуванні обрізають до висоти 15 см, щоб на пагонах залишалося по 2-4 бруньки. Троянди з цієї групи цвітуть на пагонах поточного року, тому не бійтеся повністю вирізати гілки віком старше двох років і вкорочувати молоді (це стимулює цвітіння).

Обрізка троянди флорібунда весною

Весняна обрізка троянд флорибунда повинна бути легшою, ніж чайно-гібридних. Після зимівлі пагони старше 2-3 років повністю не вирізають, але їх роблять короткими, а однорічні пагони вкорочують лише на 1/3 довжини.

Обрізка грунтопокривних троянд весною

Грунтопокривні троянди не потребують формуванню, тому весною їм досить легкого проріджування і санітарної обрізки. При цьому вирізають вертикально зростаючі пагони. Якщо старі пагони перезимували нормально (у них зелена кора), то їх взагалі непотрібно чіпати. Але раз в 5-6 років грунтопокривні трояни потрібно сильно обрізувати (бічні пагони вкорочують до 2-4 бруньок), інакше старий кущ перестане цвісти.

Обрізка бордюрних троянд весною

У бордюрних троянд весною проводять переважно санітарну обрізку У дорослих кущів центральні пагони, що ростуть вертикально, не обрізають (на відміну від грунтопокривних троянд), а бічні – трохи підрізують. Крім того, щоб кущики троянд росли красивими і пропорційними, в перший рік пізньою весною і влітку всі пагони прищипують над 4 або 5 листком і своєчасно видаляють відцвілі бутони.

Обрізка паркових троянд весною

Протягом декількох років паркові троянди відмінно цвітуть без формування, адже у цих рослин квітки розпускаються як на старих стеблах, так і на стеблах поточного року. Так, весною потрібно робити лише санітарну обрізку. Але у старих кущів потрібно трохи вкоротити всі пагони, інакше квітки стануть дрібними, і їх буде мало.

Обрізка штамбових троянд

obrizka_shtambovoi_troyandi

Успіху.

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Схожі записи