Сидр та яблучний оцет – рецепт
З яблук можна готувати не лише варення та яблучний пиріг. З цього продукту готують і різні дуже корисні рідини. Серед них – сидр та оцет, рецепти яких і пропонуються
Яблучний сидр без цукру «По-французьки» – рецепт
Яблука відбирають у співвідношенні 2:1, тобто дві частини солодких яблук та одна частина кислих. Їх відмивають та вичавлюють сік, при чому яблука можна не чистити та серцевину не видаляти. Вичавлювати сік можна будь-яким методом. Одержаний сік переливають у велику ємність та залишають на добу в темному місці при кімнатній температурі. На наступний день зніміть сік з осаду та перелийте його у ємність у якій буде проходити подальше бродіння, треба також поставити гідро затвор.. Ємкість встановлюється у темне місце на три-п’ять тижнів.
Коли буде помітно, що напій посвітлішав, а на днищі створився осад – бродіння завершилось. На цьому етапі слід визначитись, чи бажаєте ви отримати шипучий ігристий напій, чи ні, бо від цього залежить подальше приготування сидру. Якщо не планується насичення вуглекислим газом, щільно закрийте ємність і витримуйте три-чотири місяці в темному приміщенні з температурою 6 – 12 градусів вище нуля. Коли цей термін скінчіться, сидр треба ще раз профільтрувати, розлити по пляшках та щільно закоркувати. В залежності від сахаристості яблук, очікувана міцність – 6 – 10 %. При умові зберігання в холодильнику або у льосі, термін придатності складе приблизно три роки.
. . . . . .
Щоб одержати шипучий ігристий напій, після бродіння рідину обережно, щоб не скаламутити осад, переливають у пляшки, на днище яких кладуть по столовій ложці цукру, який потрібен для повторного бродіння напою та насичення вуглекислим газом. Пляшки слід закоркувати та поставити в темне місце на півтора-два тижні. Раз на добу слід перевіряти тиск газу, для чого трішки відчиняють корки та випускають його. Інакше пляшку може розірвати. Подальше зберігання можливе також в холодильнику або в льосі.
Яблучний оцет – рецепт
В яблучному оцті – біля 16 видів амінокислот, втричі більше ніж у свіжому яблуку. Для приготування яблучного оцту у щойно вичавлений сік додають цукор (дві-три столових ложки на літр), трішки нагрівають (до 30 градусів) та заповнюють пляшки на ¾ об’єму. Для початку процесу бродіння в кожну пляшку слід покласти декілька немитих розчавлених ягід малини. В процесі готування рідина починає збільшуватися в об’ємі. В залежності від температури, при якій готується оцет, на процес може витратитися від одного до трьох місяців. Корисні властивості яблучного оцту.
При застуді цей продукт допоможе збити температуру, цого розбавляють водою та натирають тіло хворого. В яблучному оцті міститься пектинон, який сприяє зниженню рівня холестерину у крові, він покращує стан кровоносних судин. Яблучний оцет допомагає при укусах комах. На місце укусу капають крапельку рідини, потирають і все походить Допомагає цей оцет й при натоптишах. Шкірку житнього хлібу вимочують в оцті та прикладають до проблемного місця, замотують плівкою або бинтом, краще робити на ніч