Незвичне використання яблук

З яблук можна готувати не тільки солодощі та смачні напої. Вони потрібні і для виготовлення оригінальної аджики, їх можна консервувати разом з томатним соком

adjyka

Аджика з яблук та моркви

Традиційно аджику готують з часника, перця та спецій, вона гостра та у неї специфічний смак. Рецепт з яблуком зовсім не програє традиційній приправі у гостроті, але він буде до смаку любителям кисло-солодких соусів. Якщо яблук в саду багато, така аджика може стати однією з найулюбленіших приправ у домі.

adjyka2

Для втілення цього рецепту у життя знадобляться яблука, , морква, солодкий болгарський перець, пекучий чілі, часник та помідори.

ПОРАДА: Щоб зніти шкірку з помідорів, треба зробити на них хрестоподібний розріз з нижнього боку. Покладіть їх у глибоку ємність розрізом угору, залийте кип’ятком, через хвилину воду злийте та наберіть холодної води. Після цього акуратно потягніть за кутки надрізаної шкірки – вона легко зніметься.

Моркву вимийте, очистіть та натріть на терку. У яблук слід видалити серцевину, почистити, нарізати кубиками. Часник подрібніть. Помідори слід звільніть від шкірки та дрібно порізати. У болгарського перця видаліть насіння, після чого його також нарізають кубиками. Перець чілі треба розрізати вздовж на дві половинки та дрібно порубати.

Всі інгредієнти складають у емальований посуд, в який перед тим наливають соняшникову олію. Тушкують овочі на слабому вогні, якщо необхідно – додайте трохи води. В процесі приготування додають також цукор, сіль та приправи за смаком. Якщо вам подобається однорідна, як паста, консистенція, пропустить аджику крізь блендер. Готову аджику заливають гарячою по стерилізованим банкам та закривають кришками.

Яблука «По-польськи», консервовані з томатним соком.

Для цієї незвичайної консервації потрібні не лише яблука, але й помідори, які вистигають на ділянці. Яблука миють та видаляють серцевину, чистять від шкірки, нарізають на часточки, заливають водою. На цьому обробка яблук закінчується, можна приступати до обробки помідорів.

Помідори можна нарізати як завгодно та скласти до каструлі з товстим днищем, щоб не підгоріли. Потім слід залити їх невеличкою кількістю води та тушкувати на слабому вогні. В ей момент можна додавати будь які приправи, які вам подобаються, а також цукор та сіль за смаком та столову ложку рослинної олії. Коли буде видно, що помідори повністю розварилися, їх треба протерти крізь сито для одержання томатного соку, який по консистенції має нагадувати рідку сметану. Розливають сік по банках, наповнюючи їх наполовину, адже туди будуть додаватися ще яблучні часточки.

Витягніть часточки з води та заповніть ними банки з томатним соком, щоб до вінця було ще один-два сантиметри. Банки не закатуйте, їх треба ще пастеризувати. Півлітрові банки пастеризують 25 – 30 хвилин, літрові та півлітрові – 30-40 хвилин. Тепер можна ошпарити кришки кип’ятком та закатати банки.

Щоб яблучні часточки не темнішали, їх треба опустити в велику ємність з підкисленою або підсоленою водою (чайна ложка на літр води). Якщо робиться розчин солі, то потім треба помити часточки від солі.

Схожі записи