
Основна харчова спеціалізаціясірого бурякового довгоносика - буряки, також харчується соняшником, бобовими та іншими культурними рослинами та бур’янами.
Сірий буряковий довгоносик (Tanymeoas palliatus F.) розповсюджений по всій території України, однак найбільше у центральному та східному лісостепу.
Є довгожителем -- розвиток жука триває протягом двох років. На зимівлю залишаються як жуки, так і личинки, які зариваються у грунт на 15-30 см.
Хоча на поверхню виходять у квітні-травні та харчуються рослинами, однак яйця відкладають у грунт групками по 20-30 яєць, причому обирають ділянки, де росте осот та березка, якими харчуються личинки. Саме тому сірний буряковий довгоносик поширюється осередково --загалом самка відкладає 200-400 яєць. Кладка яєць розтягнута в часі на 4 місяці -- від травня до кінця літа. Через 18-20 днів з’являються личинки, які в розораних ділянках залазять на глибину до 1 метра. Також можуть харчуватись корінцями інших рослин, як полин, чортополох, конюшина, буркун, люцерна, еспарцет.
Опис сірого бурякового довгоносика
Впізнати сірого бурякового довгоносика можна за такими прикметами: розмір 8-12 мм, звужені у верхній третині паралельнінадкрилка, помітні плечові горбки, однотонний верх з густим рудуватим волоссям. Крила зазвичай недорозвинуті, тому ссірий буряковий довгоносик не літає. Яйце біле з кремовим відьінком, овальне 0,9-1,2 мм. Личинка трохи більша за 1 см, майже циліндрична та безнога, лялечка 8-12 мм.
Має природніх ворогів, тих самих, що знищують бурякового довгоносика.