Мілдью (несправжня борошниста роса) винограду

Мілдью (несправжня борошниста роса) – найбільш поширене шкідливе грибкове захворювання винограду.

Несправжня борошниста роса (мілдью)

Вражає всі зелені органи рослини (листя, ягоди, пагони). Хвороба викликається грибом Plasmopara viticola Berl. et Toni – облігатним паразитом. Найбільш шкідливе захворювання при високій вологості повітря (часті дощі, роси, субтропічні зони).

Ознаки захворювання несправжньої борошнистої роси

Влітку з’являються на верхній частині молодих і на дорослих, але ще ростучих листках, так звані, жирні плями округлої форми будь-яких розмірів. У вологу погоду з нижнього боку на плямі утворюється білий борошнистий наліт. Поступово на місці плями виникають некрози (відмирання клітин), що охоплюють все більшу частину; уражена тканина спочатку жовтіє, потім пляма може стати червонувато-коричневою, з яскраво вираженими процесами відмирання і засихання. Сильно уражені листя опадає, зелені пагони можуть бути без листя. Після первинної появи на листках хвороба може перейти і на суцвіття (або грона), що дуже небезпечно для врожаю. Генеративні органи винограду зазвичай більш сприйнятливі до мілдью, ніж листя. На суцвіттях (або гронах) мілдью вражає пагони, на яких з’являються видовжені плями інтенсивно зеленого кольору, ніби просочені водою. Тканина на місці плями з часом відмирає, це порушує нормальний сокорух і викликає всихання частини суцвіття (грона). Якщо міцелій проник в плодоніжки (гребені) і квітки (зав’язі, молоді ягоди), то суцвіття (гроно з зав’язі ягід) покривається білим нальотом гриба, а потім бутони і квітки засихають і обсипаються. Оптимальна температура розвитку хвороби 20-25 ° С і висока вологість. За сезон може розвиватися до 16 генерацій збудника хвороби.

Методи боротьби з мілдью (несправжня борошниста роса)

Вирощування стійких до мілдью сортів винограду, внесення калійно-фосфорних добрив, видалення пасинків, мульчування грунту, профілактична обробка контактними і системними фунгіцидами. Орієнтовні терміни обробок: перша – коли молоді пагони досягли в довжину 15-20см .; друга – перед цвітінням; третя – після цвітіння, коли ягоди досягли розміру горошини.

Препарати: Антракол, Бордоська суміш, Купроксат, Ридоміл, Строби, Танос, Хорус, Хлорокис міді.

Схожі записи