Сорт винограду «Вікінг»

Виноград „Вікінг”, як і чимало інших нових сортів, — результат роботи селекціонерів-любителів. Їхнім гібридам зазвичай властиві чудовий смак і презентабельний вигляд, натомість значно менше вони піклуються про агротехнічні характеристики.

В основі цього сорту, виведеного Віталієм Загорульком, — „Восторг червоний” (жіночі суцвіття дозволяють контролювати процес запилення) та молодовська „Кодрянка” (використана як запилювач). Виноград набув популярності завдяки ранньому достиганню, великим плодам, смачним і гарним ягодам.

Серед недоліків сорту — не особливо висока врожайність, не надто висока морозостійкість та опірність хворобам і шкідникам. Хоч «Вікінг» самозапильний, час від часу бувають несприятливі роки, коли кущ погано запилюється. В такому випадку ягоди в гронах виростають „різнокаліберні”. Тому виноградарям радять допомагати квіткам запилюватись.

Висаджують „Вікінг” у світлих, теплих, затишних місцях у будь-який, добре дренованих ґрунт. У ямки завглибшки 60–100 см насипають шар дренажу (до 25 см) та землесуміш (садова земля, торф, пісок і перегній). Саджанці підв’язують до опори, рясно поливають. Найкращий час для посадки винограду — весна.

Найближчої осені кущ «Вікінга» не обрізають, а щоосені, починаючи з другого року. Щовесни рослину підживлюють комплексними мінеральними добривами. Ґрунт мульчують.

Сорт інтенсивно росте, тому зайві пагони навесні видаляють прищипуванням. Якщо цього не робити, і так не надто високоврожайний „Вікінг” дасть ще менше грон. Має схильність до „відпочинку” в деякі роки.

Двічі–тричі на початку сезону слід обприскувати фунгіцидами, щоб уникнути грибкових захворювань. Проти павутинного кліща допоможе акарицидна профілатика.

Взимку лозу винограду пригинають до землі і вкривають.

Незважаючи на примхливість „Вікінга”, його плоди приваблюють багатьох виноградарів. Ягоди великі, солодкі, темно-сині, з густим сизим нальотом. Часто мають сливовий або черешневий присмак. Грона важать у середньому 500–700 г, можуть досягати кілограма. Виноградини розташовані у гронах вільно, тому плоди не мнуться, не псуються, добре транспортуються і зберігаються. Розтріскуються при тривалих дощах або різких перепадах вологості. Ос не бояться.

Для споживання у свіжому вигляді виноград „Вікінг” — один із лідерів серед темного винограду. Виготовляють з нього також консервацію: соки, компоти, варення і джеми. Після переробки він має гарний насичений колір. Завдяки інтенсивному нальоту сорт придатний також для виготовлення десертних вин. За несприятливих погодних умов, коли ягоди розтріскуються, вино — найкращий вихід, щоб не втратити врожай.

Схожі записи