Огірок сорту «Погребок»

Високоврожайний ранній сорт огірків „Погребок” поєднує чудові смакові якості з невибагливістю. Виведений 2005 року, своєю плодовитістю і простотою догляду завоював прихильність багатьох городників. Аж незрозуміло, чому його насіння таке дешеве.

„Погребок” починає плодоносити на 43–48 день після появи перших паростків. Огірки можна збирати з червня до жовтня.

Огірок висаджують у родючий, вологий, добре прогрітий ґрунт у кінці квітня. Сорт бджолозапильний, тому краще вибрати сонячне місце поблизу рослин-медоносів. Насіння заглиблюють на кілька сантиметрів. Між рослинами залишають проміжок 12–15 см. Можна розмножувати огірок також розсадним способом (так можна уникнути весняних приморозків).

Якщо попередньо замочити насіння у воді на 12 годин, „Погребок” зійде швидше. Для проростання огірок потребує температури щонайменше 13–15 градусів, оптимальна для його розвитку температура 25–27 градусів, прийнятний діапазон — 18–30 градусів. Нижче +10 і вище +35 — умови, які пригнічують ріст рослини. При наближенні температури до нуля огірок гине. При одночасній високій вологості й низьких температурах гниє.

„Погребок” має довге витке стебло — орієнтовно 1,5 метра. Його обов’язково треба підв’язувати на опору. Бічні пагони вже не такі довгі.

Огірки виростають до 9–11 см, ваго близько 100 грамів, мають невеличкі горбики з чорними шипами. Типовий салатний сорт. Не гірчить, м’якоть пружна, хрумка. Використовують також для консервування.

З квадратного метра збирають 10–11 кілограмів огірків.

„Погребок” не потребує особливого догляду. Він дуже стійкий до поширених захворювань. Добре переносить посуху. Але краще, звісно, вчасно поливати. Варто регулярно підживлювати. Землю водночас треба розпушувати.

Схожі записи