Невибагливі квітучі чагарники, які варто посадити в себе на ділянці. Частина 2
У цій статті ми підготували для вас список декоративних чагарників, які вартує посадити у себе на ділянці.
Продовжуючи тему декоративних дерев та кущів в саду, ми підготували 2 частину невибагливих яскраво квітучих рослин для вашого ландшафту.
- У цій статті ви знайдете ще 10 невибагливих декоративних чагарників, а це:
- Магнолія
- Сакура
- Мигдаль декоративний
- Вейгелла
- Жасмин
- Будлея
- Калікант
- Деревовидна півонія
- Цеанотус
- Бобовник – золотий дощ
Щоб ваш надати яскравості вашому саду протягом року варто посадити також і декоративні кущі. За такими кущами доглядати, практично, непотрібно, вони цвітуть і роблять яскраві плями у ландшафтному дизайні саду з весни і аж до осені.
Але варто пам’ятати, щоб кущ не втрачав свого охайного вигляду, його потрібно весною чи восени обстригати.
Ще 10 невибагливих декоративних кущів, які варто посадити в себе на ділянці читайте у першій частині невибагливих кущів. “
Магнолія
Магнолія – це надзвичайно гарна рослина, яка цвіте весною ( травень ). Листя у неї прості, а квіти великі, мають біле, кремове, жовте, рожеве, фіолетове забарвлення. Її бутони виділяють приємний і дуже ніжний аромат. Магнолія має декоративні плоди, які стають справжньою окрасою дерева з кінця літа і до закінчення осіннього періоду.
Магнолію використовують у ландшафтному дизайні. Вона чудово виглядає на тлі хвойних рослин.
Щоб у вашому саду росли здорові і красиві магнолії, потрібно правильно їх посадити. Як посадити магнолії правильно, розглянемо у статті: МАГНОЛІЯ: ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД
Сакура
Сакура – декоративна японська вишня, яка цвіте весною ( квітень – травень ). Дерева належать до сімейства розоцвілих. Для сакури характерна розлога округла крона. Її кора має коричнево-червоне забарвлення і покрита мережею дрібних тріщин. Овальні листові пластини з зазублинами по колу восени змінюють колір в діапазоні від темно-багряного до коричневого. Шалену популярність східноазійські вишні завоювали колоритним цвітінням. Пелюстки рослини мають відтінки біло-рожевої тональності. Зустрічаються види з жовтими, червоними і малиновими китицями. Плоди не придатні для прийому в їжу, тому вишні-сакури зараховують до декоративних рослин.
Мигдаль декоративний
Мигдаль – одне з найкрасивіших декоративних рослин, що цвітуте весною. Мигдаль це посухостійка, морозостійка, невибаглива до грунтів рослина. Листопадний кущ висотою до 1,5 м, який в період цвітіння перетворюється на казкову рожеву хмаринку. Цвіте в травні, рожево-червоними квітками схожими на маленькі трояндочки, цвітіння триває до 20 днів. Після закінчення цвітіння, кущ покривається зеленим листям. Плоди його неїстівні.
Як посадити та як доглядати за мигдалем, ми розглянемо у статті: МИГДАЛЬ ДЕКОРАТИВНИЙ: ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД
Вейгела
Вейгела це невибагливий декоративний чагарник, який цвіте весною та має дуже ефектний зовнішній вигляд. Рослина любить вологу і досить добре росте в тіні. Палітра листя зележить від виду ( від яскраво зеленого до бурдового, є і строкаті ). Квіти дзвоноподібні близько 3 сантиметрів кожна. Квіточки поодинокі або входять до складу нещільних суцвіть. Вони можуть бути кремові, червоні, рожеві, жовті та інші кольори, при цьому часто під час цвітіння забарвлення змінюється від більш блідого відтінку до більш яскравого. Плоди представлені двостулкових коробочкою, всередині якої дрібненькі насіння.
Жасмин
Все частіше в різних парках і садах можна побачити чагарники під два метри у висоту, які усіяні білими надзвичайно гарними квітками, від яких аромат поширюється по всій окрузі, це і є жасмин садовий.
У жасмина дуже пишна крона. Найбільш гарний він у період цвітіння, коли на гілках розпускаються жовті або білі квіточки, зібрані в суцвіття. Вони є неймовірно запашними. У садового жасмину є велика кількість різних підвидів, які відрізняються один від одного величиною квіток. Ці рослини виділяються тим, що здатні пристосовуватися практично до будь-яких погодних умов.
Садовий жасмин досить невимогливий до місця посадки. Так, він дуже добре росте і розвивається як в сонячному, так і тінистому місці. Його можна садити як на південній, так і на північній стороні ділянки. Він цілком добре переносить як посуху, так і високу вологість. Різні комахи, включаючи більшість видів бджіл, обожнюють збирати нектар з жасминового куща.
Будлея
Будлея – кущ з тонкими пагонами і великими гронами квітів, улюблений багатьма квітникарями при озелененні. Особливо цінують його за рясне цвітіння, яке починається в кінці липня і триває до самих заморозків, коли багато рослин вже не цвітуть.
Будлея ця рослина отримала свою назву від імені Адама Буддлею – англійського ботаніка, який жив на рубежі XVII-XVIII ст., але часто її називають «осіннім бузком» за зовнішню схожість під час цвітіння або «магнітом для метеликів і бджіл», тому, що у квітки сильний солодко-медовий запах, який приваблює комах. Дрібні квітки зібрані в щільні колосовидні кисті довжиною до 25-30 см. Забарвлення квіток рожевого, фіолетового, білого або жовтого кольору.
Як посадити, та як доглялати за будлеєю читайте у статті: БУДЛЕЯ – ВИРОЩУВАННЯ, ДОГЛЯД
Калікант
Якщо ви любитель оригінальних квітучих рослин з сильним запахом, то варто звернути увагу на Калікант (Calycanthus) квітучий. У цієї рослини пахнуть і листя, і квіти, але особливо сильно – кора в засушеному стані. За цей аромат рослину відносять до прянощів, називаючи гвоздиковим деревом і ямайським перцем (Allspice).
Каліканти – листяні чагарники до 2-3 метрів у висоту, що утворюють крислату, неправильну форму крони. Кора і деревина майже всіх видів каліканта виділяє дуже приємний запах. Листя і коріння рослини також пахнуть, але менш інтенсивно. Тому її використовували для ароматизації страв корінні жителі Північної Америки.
Пагони каліканта квітучого покриті еліптичними листками з загостреними кінчиками, молоді листочки часто опушені. На початку червня на верхівках торішніх пагонів утворюються незвичайні темно-червоні, білі, рожеві або бордові квіти з сильним ароматом.
Цвіте ця квітка досить довго – до кінця осені, поодинокими великими квітами, однак найбільше цвітіння припадає на кінець червня і першу декаду липня. Після запилення утворюються маленькі коричневі плоди, які не мають великої декоративної цінності, але містять життєздатні насіння.
Увага! Листя і насіння представників роду містять токсичні сполуки і є отруйними.
Як доглядати за Калікантом читайте у статті : КАЛІКАНТ КВІТУЧИЙ – ДОГЛЯД, РОЗМНОЖЕННЯ
Деревовидна півонія
Найчастіше півонії використовуються в декоративному садівництві — їх використовують в озелененні та для зрізування в букети.
Селекціонери здавна культивують півонії. На сьогодні відомі більше ста сортів півоній. Сорти півоній відрізняються розмірами і формами, забарвленням, будовою квітів, тривалістю цвітіння тощо.
За будовою квітки сорти півонії можна поділити на : немахрові з одним рядом широких пелюсток, напівмахрові , махрові, напівкулясті, японські і анемоновидні, розовидні і корончаті.
Якщо півонії були посаджені правильно, то перші 2 роки ваші рослини не потребують догляду.
Статті про півонії:
СЕКРЕТИ ПИШНОГО ЦВІТІННЯ ПІВОНІЇ
Цеанотус
Цеанотус – це багаторічний кущ, який нагадує бузок синього кольору, цвіте з початку липня по кінець вересня. Його квіти мають приємний аромат і мають різне забарвлення.
Цеанотус варто садити біля веранд, альтанок, ним прикрашають стіни будівель і, звичайно, використовують в ландшафтному дизайні при створенні групових композицій, міксбордерів, живоплоту і клумб.
Бобовник – золотий дощ
Рослина бобовник, яку ще називають лабурнумом (Laburnum) або золотим дощем ,а пов’язано це з тим, що квітучий кущ прикрашають довгі жовті суцвіття, що звисають каскадом. Відноситься до сімейства Бобові. Цей рід представлений низькорослими деревами або листопадним досить високим чагарником, який варто пасадити в себе на ділянці.
Під час цвітіння ця рослина виглядає дуже ефектно, за рахунок чого вона і користується великою популярністю у садівників. Вирощувати бобовник на своїй садовій ділянці нескладно, але тільки в тому випадку, якщо ви знайдете для нього найбільш підходящу ділянку і будете за ним правильно доглядати.
Висота бобовника залежить від того, до якого виду і сорту він відноситься, і може варіюватися від 3 до 7 метрів. Крона у нього розлога діаметром від 3 до 4 метрів. Вона складається з гнучких стебел, які можуть бути прямими або плакучими. Перед тим як рослина зацвіте, на ньому виростають трійчасті довгочерешкові листові пластини овальної форми. На виворітного поверхні листя, а також на пагонах є невелика опушення.
Зацвітає така рослина в останні дні квітня, а відцвітає – в червні. Маленькі квітки насичено-жовтого забарвлення мають форму схожу з метеликами. Вони входять до складу пишних кистей, які володіють довжиною 0,2-0,5 м. На одному кущі утворюється велика кількість суцвіть. На місці зів’ялих квіток формуються плоди, що представляють собою вузькі і сухі стручки, в довжину досягають 50-60 мм. Повністю визрівають вони у вересні.