Цинія (майорці) – догляд та розмноження

Цинія (майорці) це однорічна рослина що радує нас різноманітністю забарвлень і прикрашає наші квітники влітку і восени. ЇЇ красиві квіти можуть бути будь-якого кольору, від білого до темно фіолетового, вони гарно виглядають у групових насадженнях на клумбах, і добре поєднуються з багатьма іншими квітами.

Чудовою властивістю цінії (майорців) є пишне цвітіння, чим більше квіток ви зірвете, тим більше їх виросте на кущі. За цією квіткою легко доглядати, тому купуйте насіння чи розсаду і розфарбовуйте різними кольорами ваші клумби.

collage_ciniya

Як доглядати за цинією (майорцями)

При правильному догляді квіти цинії будуть безперервно цвісти до перших морозів.

Яскравість світла для цинії

Для того щоб цинія добре росла потрібно врахувати, що вона любить сонце і тепло, тому й садити її потрібно в сонячному, захищеному від протягів місці.

collage_ciniya1

Грунт та полив цинії

Тривале цвітіння цинії вимагає від рослини багато сил, тому грунт повинен бути дренований, в міру вологий і добре підживлений. Цинія не виносить застою води, а при тривалій посусі суцвіття дрібнішають, полив повинен бути не частим, але рясним. Поливати цинію потрібно під корінь, не допускаючи попадання води на квіти, від цього вони загнивають.

Розпушування та прополювання

Догляд за цинією полягає також в регулярному розпушуванні грунту та прополюванні бур’янів, які крадуть і вологу, і поживні речовини.

collage_ciniya3

Підживлення цинії

Рослина добре відгукується на підживлення мінеральними добривами (на 1 кв. метр: 1 ст. ложка суперфосфату; 1 ст. ложка сульфату калію; 1 ст. ложка нітрофоски). Підійдуть і рідкі добрива для квітучих видів рослин. Першу підгодівлю роблять через місяць після висаджування розсади, а другу в період бутонізації. Відцвілі суцвіття регулярно обрізають, щоб зберегти декоративність рослини і продовжити цвітіння. Потужні стебла не потребують опори.

ciniya5

Хвороби та шкідники

Цинії може загрожувати борошниста роса, яка з’являється у холодну і вологу погоду і плямистість листя. У результаті захворювання листя починає жовтіти і опадати. Помітивши перші ознаки, слід видаляти уражені ділянки рослини, листя. Виникає найчастіше захворювання через надмірний полив і загущення. Для запобігання цього захворювання потрібно забезпечити рослинам хорошу циркуляцію повітря і поливати тільки під корінь.

Шкідниками цинії є попелиця, равлики і слимаки у період активного росту. Крім того рослину часто поїдають хрущі. Особливо їх приваблюють білі й зелені квіти. Жуки, слимаки і равлики збираються і знищуються.

ciniya6

Догляд після цвітіння

З настанням морозів квітки цинії обмерзають і рослина втрачає гарний вигляд, тому її викидають. Якщо ви хочете виростити ці красиві квіти і у наступному році, зберіть насіння із відцвілих, сухих квітів.

Коли і як садити цинію?

Цинію легко розмножувати і доглядати, вона дуже теплолюбива рослина, може замерзнути навіть від зовсім невеликого морозу, тому висаджувати її потрібно на сонячних ділянках після загрози нічних морозів.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Розмноження цинії (майорців)

Вирощування цинії на ділянці можливо двома способами: розсадою з насіння і посів насіння у відкритий грунт.

ciniya-rozsada

    Посів насіння на розсаду

  • Сіяти цинію для отримання розсади потрібно на початку і до середини квітня.

    При дуже ранніх посівах цинії на розсаду паростки швидко ростуть, витягуються до світла і стають ламкими. Це дає неякісну розсаду і при висаджуванні у відкритий грунт збільшується ризик пошкодити стебло рослини.

  • Як сіяти насіння?

    Сходи, як правило, з’являються через 6-8 днів. Якщо насіння майорців висаджувати рідше і подалі один від одного, то догляд за сходами та розсадою виключить їх пікіровку по окремих горщечках. Для якісної розсади важлива температура повітря і яскравість світла. Оптимальною температурою, при якій паростки будуть добре розвиватись є +20-+22 градусів.

  • Висаджування розсади цинії у відкритий грунт

    Висаджування вже зміцнілої та якісної розсади цинії можна у другій декаді травня і на початку червня. На постійне місце їх висаджують після загрози заморозків і температура на вулиці стане стабільно теплою. Схеми для висаджування розсади квітів цинії, як такої, не існує. Але залежно від сорту рослини садівники радять залишати приблизно 30-40 см між рослинами. Після того як розсада прийметься можна починати догляд за нею – для отримання пишного куща цинії потрібно робити прищипування (відщипнути 2 верхніх листочка). Цим Ви забезпечите молодим паросткам в майбутньому рясне цвітіння.

Посів насіння у відкритий грунт

posiv-cinii

Посів насіння відразу у відкритий грунт повинно проводитися лише тоді, коли не буде загрози нічних заморозків, в кінці травня і на початку червня.

Якщо ви сієте насіння у відкритий грунт варто знати, що розвиток і ріст квітів відбуватиметься повільніше, ніж у розсади, вирощеної в домашніх умовах. Відповідно, і зацвіте цинія трохи пізніше. Прокопайте ділянку посіву, зробіть борозну глибиною до 5 см, пролийте її теплою водою, посійте насіння і присипте його землею. За 10- 12 днів з’являться паростки, і якщо вони зійдуть надто густо, розсадіть їх у фазі 4 листочків.

Схожі записи