Як доглядати за малиною після збору ягід
Догляд за малиною після збору ягід залежить від різновиду куща, сорту, віку, схильності до хвороб – це садівник повинен враховувати, щоб і в наступному році насолодитися рясними і смачним ягодами малини.
Увага ! Догляд за ремонтантною малиною відрізняється від догляду за малиною літніх сортів. Ремонтантна малина має зовсім інший цикл розвитку, плодоносить в інший час, а це означає, що і доглядати за нею потрібно в інший час ніж за сортами літньої малини. Тому перш ніж приступати до догляду, потрібно визначити яка малина перед вами. У цій статті ми будемо говорити саме про малину літніх сортів ( літня малина ).
Як доглядати за ремонтантною малиною після збору ягід
Як визначити сорт малина – підказки садівникам
Щоб визначити сорт малини потрібно простежити за часом дозрівання ягід. Якщо ягоди червоніють і наливаються в липні – перед вами річний (літній сорт, який родить тільки один раз за сезон) сорт. Якщо ж дозрівання почалося в серпні – на початку вересня – ремонтантна малина.
Літня малина: догляд, обрізка
У другій половині літа і на початку осені літній малині потрібно багато сил для того, щоб закласти квіткові бруньки на наступний рік і, накопичити поживні речовини для зимівлі. Тому догляд за малиною в липні і серпні складається відразу з декількох етапів догляду:
. . . . . .
Обрізка літньої малини після збору ягід
Садівники відкладають обрізку малини до пізньої осені, адже в літку і без малини купа роботи. Але обрізкати малину потрібно, незабаром, після збору врожаю.
В першу чергу обрізають з куща всі слабкі, хворі або пошкоджені пагони. Далі, обрізають засохлі плодові кисті і здерев’янілі пагони – на них ягід вже не буде, і до зими вони засохнуть. Якщо на кущі виросло занадто багато молодих, великих зелених гілок, їх потрібно прорідити, залишивши не більше 8 на один корінь. Дрібну поросль також бажано видалити – врожаю на ній не буде, та й зиму вона не перенесе. Зрізуйте гілки малини (хворі, пошкоджені, сухі, молоду поросль) максимально низько, до рівня землі, і відразу видаляйте всі зрізані гілки з ділянки. Уражені хворобами і шкідниками гілки малини краще утилізувати.
Підживленнялітньої малини після збору ягід
Підживлення малини в цьому році залежить від того, чи підживляли ви малину в минулому . Якщо в минулому році ви вибирали органічні добрива, то в цьому краще віддати перевагу мінеральним.
Органіка: вносять під кущі перепрілий гній (5 кг на 1 кв.м), компост (4-5 кг на 1 кв.м) і попіл (100 г на кущ). Мінеральне добриво: вносять під кожен дорослий кущ і закладають на глибину 10-15 см по 50 г суперфосфату і 40 г сульфату калію. А ось азот в другій половині сезону малині не потрібен – від нього кущ почне нарощувати зелену масу і випускати молоді пагони, які нам зовсім ні до чого. Також важливо пам’ятати, що молоді кущі не здатні “переварити” таку кількість поживних речовин, тому “порції” для них потрібно зменшити вдвічі.
Полив річної малини після збору ягід
Поливати малину потрібно і після збору ягід, адже від поливу малини влітку (при засушливому літі), особливо в другій його половині, безпосередньо залежить урожай наступного року. Зупинити зволоження грунту можна тільки безпосередньо перед початком заморозків або в дощову погоду.
Під кожен кущ вливають 1 раз в 7-10 днів з розрахунку 30-40 л води на кожне дорослу рослину або 15-20 л – на кожен молодий кущик. Коренева система у малини поверхнева, тому лийте не в центр куща, а по колу на відстані 30-40 см від пагонів.
Обробка літньої малини від хвороб і шкідників після збору ягід
Кущі малини і грунт у їх підніжжі може стати притулком на зиму для комах, бактерій і грибкових спор. Тому необхідно обов’язково обприскати малину від шкідників і хвороб.
Після збору врожаю можна сміливо вибирати ефективні засоби, наприклад, 1% -ний розчин бордоською рідини. Ним кущі обприскують в серпні двічі, з інтервалом 14 днів. Також важливо видалити з-під кущів все опале листя і замульчувати коріння малини торфом, соломою або скошеною травою на висоту 10-15 см, попередньо розпушити грунт.
Виконавши всі вище названі рекомендації, ви обов’язково збатимете в наступному сезоні багатий врожай ягід малини.