Причини поганого врожаю огірків

Дуже часто трапляється так, що у розпалі збору врожаю листя огірків раптово жовтіють, зав’язі опадають, рослина зовсім гине.

Дуже часто в цих причинах занепаду рослини огірка винні не хвороби і шкідники, а ми самі. А саме помилки в догляді. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші помилки, які ви можете допускати при вирощуванні огірків.

Де краще сіяти огірки: на розсаду чи у відкритий грунт

Огірки погано переносять пересадку. Найкраще одразу сіяти насіння на постійне місце у відкритий грунт. Але якщо немає такої можливості, сійте насіння на розсаду.

Висаджувати розсаду огірків у відкритий грунт потрібно не пізніше, ніж через 35 днів після появи сходів. Якщо тримати її на підвіконні довше, то сіянці будуть відчувати дефіцит харчування, внаслідок чого дуже швидко рослинки почнуть ставати слабкими.

Висаджуйте молоду розсаду, адже вона краще приживається, а після висаджування починає активно рости. Деякі садівники висаджують розсаду огірків у відкритий грунт вже другий тиждень після появи сходів.

Густе насадження огірків

Однією з найпоширеніших причин занепадання рослини огірка є густе насадження. Стебла огірка повинні продуватися вітром. В іншому випадку густе висаджування веде до здрібніння плодів, зниження їх кількості і іноді навіть до виникнення грибкових захворювань.

Оптимальна відстань між кущами огірків має становити не менше 10 – 15 см, а між рядами – від 1 м і більше. У теплицях бажано, щоб ця відстань була більше 1 м, щоб рослини отримували достатньо сонячного світла для гарного росту.

Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»

Недотримання сівозміни

Якщо щороку вирощувати огірки на одному і тому ж місці, то з часом їх урожай знизиться, а самі рослини стануть більш вразливими до хвороб. Те ж саме відбувається, якщо садити огірки після кабачків, кавунів та інших гарбузових. Тому дуже важливо дотримуватися щорічної сівозміни.

Огірки найкраще висаджувати на грядку, на якій в минулому році росли рання білокачанна або цвітна капуста. Також огірок добре росте після картоплі, гороху, буряків і томатів. Повертати огірки на колишнє місце рекомендується тільки на 4-й рік.

mulchuvannya-ogirkiv

Вирощування огірків без опори та прищипування

Якщо не підв’язувати і не формувати стебла огірків, то урожай буде не дуже багатий. Огірки на шпалерах не стеляться по землі, відповідно, і менше хворіють, а збирати та формувати легше.

При формуванні рослин огірка слід видаляти всі пасинки до четвертого міжвузля, а верхні пагони вкорочувати. До пасинкування огірків найкраще приступати, коли пасинки ще не встигли вирости в довжину більше 3-5 см. Якщо видаляти більші пасинки – рослина може випробувати сильний стрес.

Неправильний полив

Огірки дуже люблять вологу, тому їх ні в якому разі не слід пересушувати. Якщо регулярно пересушувати рослину, то зав’язі почнуть обсипатися або плоди стануть гіркими. До цвітіння огірки можна поливати дощуванням, тобто лійкою по всій рослині, а далі, потрібно лити воду тільки під кущ.

Важливо пам’ятати, що поливати огірки потрібно тільки теплою водою в міру, але дуже рясно, у відкритому грунті раз в тиждень до цвітіння, а при появі зав’язі і після поливати через день. Від холодної води плоди також можуть гірчити або буде неправильної форми.

Досвідчені фермери стверджують, що перший полив сходів огірка потрібно робити через 20 днів.

Підживлення та обробка огірків

Ні в якому разі не використовувати фунгіциди та препарати від шкідників, листя огірків дуже чутливі, а у час вегетаційного періоду не підживляйте рослину.

Місце вирощування огірків

Огірки, що ростуть на постійному яскравому сонці, можуть отримати опіки листя, а плоди будуть грубими і гіркими. Найкраще місце для огірків – півтінь. Якщо таке місце на ділянці знайти складно, варто посадити поруч з кущами огірків рослини, здатні їх притіняти. Наприклад, 2-3 ряди кукурудзи цілком здатні захистити огіркову грядку від яскравого сонця. Головне, висадити рослини так, щоб в жарку пору вони створювали необхідну тінь.

Ось і ми розглянули всі омилки які садівники допускають при вирощуванні огірків. Забезпечивши правильний догляд рослині, і у вас на столі завжди буде багатий врожай свіжих огірочків для салату і зимових заготовок.

Схожі записи