Дезінфекція грунту

Неправильний догляд та використання грунту з часом приведе до накопичення в родючому шарі патогенних мікроорганізмів, які є причинами захворювання рослин, що приведе до втрати врожаю.

Найбільшої шкоди городнім культурам завдають грибкові інфекції (фітофтороз, ризоктоніоз, парша, альтернаріоз, гнилі), які скорочують врожай на 50-100%. Садівники часто скаржаться, що засоби захисту рослин від хвороб не приносять жодних результатів. А грибкові інфекції у сприятливих погодних умовах здатні за 1-3 доби повністю знищити живі рослини і спасти їх буде дуже важко, або неможливо. Однією з причин таких швидких спалахів є високо заражений грунт. Тому земля потребує грамотної обробки і знезараження.

Способи дезінфекції грунту

У закритому грунті (в теплиці або контейнері) застосувати засоби дезінфекції грунту легше. А у відкритому грунті повністю знищити джерела зараження значно важче або практично неможливо, але оздоровити грунт цілком під силу навіть садівнику початківцю.

Можна виділити 3 способи дезінфекції грунту від грибкових інфекцій:

агротехнічні;

біологічні;

хімічні.

Агротехнічна обробка грунту – дизенфекція

Город потрібно поділити на вузькі грядки (1,5-2 м). Це дозволить обробляти їх більш ретельно і аерувати, оскільки в загущених насадженнях, де волого і тепло, грибний міцелій розвивається значно швидко.

Також обовязково потрібно дотримуватися сівозміни. Одну і ту ж культуру можна повертати на попереднє місце не раніше ніж через 3-5 років. За цей період міцелій гине.

Культури, схильні до грибкових заражень, краще висаджувати після цибулі, часнику, бобових. Пасльонові (томати, картопля, баклажани, перець) не можна висаджувати після себе подібних – пасльонових. Для висаджування потрібно використовувати здоровий матеріал, стійкий до грибкових захворювань, а посів проводити обробленим насінням.

Також слід ретельно прибирати з ділянок бадилля і відразу ж їх спалювати. Залишки заражених рослин ні в якому разі не можна закопувати в грунт або укладати в компостні купи. Не варто перегодовувати рослини азотом.

Біологічна обробка грунту

Систематична дезінфекція грунту і обробка рослин протигрибковими біопрепаратами допоможуть очистити землю від інфекції, захистити рослини від захворювань, а ваш організм – від отруєнь.

На маленьких ділянках ми не рекомендуємо застосовувати хімічні препарати. Краще користуватися речовинам, в складі яких є корисні мікроорганізми, безпечні для людини, тварин, комах та інших.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Найбільш ефективні робочі розчини препаратів Байкал ЕМ-1, Байкал ЕМ-5, внесені в грунт за 2-3 тижні до настання осінніх заморозків. Мікроорганізми пригнічують розвиток фітопатогенів, оздоровлюють грунт.

Також можна використовувати готові біологічні фунгіциди. Після осіннього перекопування біофунгіцид потрібно внести в верхній шар грунту (товщиною 5-10 см). Навесні (після сходу снігу і настання стійкої теплої погоди) обробку грунту слід повторити.

Хімічна обробка грунту

Інколи, на жаль, стається так, що біопрепарати є недостатньо ефективними, без хімії не обійтися. Вибирайте ті, на упаковці яких зазначено 3-4 клас небезпеки.

Восени грунт можна обробити 3% -ним розчином бордоської рідини. Навесні (в квітні в суху погоду) в верхній шар грунту (на глибину 5-10 см) слід внести 4% -ний розчин хлорокиду міді, або 2% -ний розчин Оксіхома. Безпосередньо при посадці в лунки можна внести Квадріс, Браво, Хом і інші препарати (по інструкції). Але врахуйте: вони знищать не тільки патогенну, а й корисну мікрофлору.

Тільки комплексні заходи дезінфекції допоможуть ретельно знезаразити грунт на ділянці і не допустити розвиток грибкових інфекцій.

Якщо дотримуватися вище названих рекомендацій ваш город буде здоровий та дасть багатий врожай.

Схожі записи