Оїдіум (борошниста роса) винограду
Борошниста роса – одночасно з несправжньою борошнистою росою збудник справжньої борошнистої роси, так званої також оїдіумом, завдає найбільшої шкоди виноградарству.
Оїдіум (борошниста роса) викликається грибом Uncinula necator Burril.
Ознаки захворювання борошнистою росою
Якщо ж ви помітили, що одна частина винограду розвивається інакше, або відстає у рості, чи листя виглядають кучерявими, і покриті повністю або частково сірувато-білим пилом – це є першою ознакою захворювання. З червня цей сірувато-білий наліт частіше помітний на верхній і нижній сторонах листя. Всі суцвіття і грона винограду, і верхівки пагонів можуть виглядати так, як ніби обсипані попилом або борошном. Уражені суцвіття відмирають. Заражені ягоди висихають, а ягоди розміром з горошину лопаються і руйнуються пліснявими грибами або всихають. Оїдіум завдає великої шкоди, знищує грона винограду. Час від осідання конідій до появи грибкового нальоту, в залежності від температури, це 7-14 днів. Конідії проростають при температурі вище 5 ° С, найшвидше при 25-35 ° С. Гриб з’являється здебільшого при помірно-теплій і сирій погоді, але може також швидко поширюватися і в періоди з низькою вологістю. Погано вентильовані та в тінистих місцях, грона особливо схильні до зараження.
Методи боротьби з борошнистою росою
Агротехнічні прийоми сприяють провітрювання кущів (підв’язування пагонів, пасинкування, обламування пагонів, обстригання листя, боротьба з бур’янами).
Препарати: Строби, Хорус, Тіовіт, Топаз. Терміни проведення обробок ті ж, що і проти мілдью.