|

Як доглядати за трояндою весною

Весняна обрізка і перша обробка троянд – важливий елемент у весняному догляді за трояндами, від якого залежить краса вашого квітника. Як зробити все правильно і не нашкодити трояндам, читайте в цій статті.

Троянда квітка не примхлива, але все таки потребує догляду.

Одна з головних і важливих весняних процедур для троянди – зняття укриття, а також правильна весняна обрізка, обробка від шкідників та підживлення.

Коли знімати укриття з троянд

Першим кроком весною в догляді за трояндою – зняття укриття, якщо воно було. Вчасно зняти зимове укриття – не менш важливо, ніж своєчасно його встановити. Якщо запізнитися рослина почне випрівати.

ukrittya_troyand_na_zimu22

Знімати укриття з троянди потрібно зазвичай весною, але можна і взимку, все залежить від погодних умов. На початку потепління троянди потроху загартовують, відкриваючи їх і притіняючи від обіднього сонця, щоб уникнути сонячного опіку, або вкрити легенько білою агроплівкою. А повністю знімати зимове укриття троянд потрібно тоді, коли на дворі встановиться стабільна плюсова температура (біля нуля градусів і вище), головне не пропустити пробудження бруньок.

Перша весняна обрізка троянд

Троянда – це така рослина, яку потрібно обрізати мінімум двічі на рік: восени та весною. За бажанням можна проводити і літні санітарні обрізки.

Від того, як ви зробите першу обрізку куща весною, залежить пишність його цвітіння. Весняна обрізка вважається важливішою ніж осіння. Якщо провести основні роботи на початку сезону, а не в кінці, рослині буде простіше перезимувати.

В першу чергу потрібно зрізати всі пошкоджені, перемерзлі, сухі гілки. Далі гілки які загущують кущ( це ті гілки які труться і ростуть в середину куща).

Всі інші “перспективні” гілки зі здоровими сильними бруньками необхідно обрізати. Центральні гілки обрізають на рівні 2 см над обраною сильною брунькою. Решта – так, щоб сформувати гарну крону куща. Наскільки необхідно вкорочувати гілки куща? Все залежить від клімату. Чим тепліший регіон – тим сильніше обрізується кущ. Це пов’язано з тим, що в середній смузі троянди ростуть повільніше. Штамбові і плетисті троянди не потребують масштабної обрізки. Навесні видаляють лише хворі, та ті гілки, які загущують крону.

troyanda_vesnoyu

Обробка троянд від шкідників і хвороб

Відразу після обрізки кущі і грунт навколо троянд обприскують 1% -ним розчином мідного купоросу. Це запобіжить розвитку стеблового раку троянди (інфекційний опік).

Троянди схильні до грибкових захворювань, часто страждають від комах-шкідників, тому важливо своєчасно проводити обробку. Ранньою весною, до того, як бруньки почнуть рости, їх обробляють від мікроорганізмів і личинок комах. Конкретні терміни залежать від погоди і кліматичної зони, але в середній смузі цей період зазвичай випадає на березень – квітень.

Грибок, який є на троянді, зимує не тільки на рослині, але і в грунті, тому важливо обробляти не тільки троянду, але й, і пристовбурові кола.

Щоб запобігти зараження рослин борошнистою росою, чорної плямистості та сірою гниллю, необхідно також обробити їх 3% -ним розчином залізного купоросу. Такі профілактичні обробки проводять ще як мінімум 1 раз влітку, після першої хвилі цвітіння. Якщо троянда сильно пошкоджена грибком (ураження є більш ніж на 2 пагонах), її потрібно спалити. На жаль, врятувати таку рослину вже неможливо.

Через два тижні після першого обприскування залізним купоросом необхідно обробити троянди універсальним препаратом, до складу якого входять інсектициди і фунгіциди. Це вбереже троянду від ураження іржею, борошнистою росою, попелиці. Такі процедури рекомендовано повторювати кожні 2 тижні (в обов’язковому порядку – після першої і перед другою хвилями цвітіння).

Важливо! Якщо ви плануєте заготовляти пелюстки троянд в кулінарних або косметичних цілях, звичайно ж, від “хімії” варто відмовитися. Використовуйте тільки рослинні фунгіциди.

Весняне підживлення троянд

Весняна підгодівля троянд – основна. Від неї залежить здоров’я рослин і краса цвітіння.

Основними мінералами для цієї культури – азот, калій, фосфор і магній. Варто також зазначити, що передозування азоту робить троянди більш вразливими до зараження грибком. Тому бажано підживляти ці квіти комплексними добривами для троянд, чітко дотримуючись інструкції на упаковці.

Щоб ваші троянди добре себе почували і рясно цвіли, їм потрібні не тільки мінеральні добрива, а й органічні: перепрілий гній або курячий послід. Курячий послід вносять разом з мінералами добривами в співвідношенні 1: 1. Гній вносять з розрахунку 1 л під кущ. Всі добрива обов’язково потрібно вносити у вологий грунт. Перед підгодівлею троянди необхідно добре полити. Важливо!Восени вносити добрива під троянди не варто(останнє підживлення в серпні).Троянди не встигнуть увійти в стан спокою і можуть погано перенести зиму.

мульчування троянди

Після підживлення троянди потрібно замульчувати. Це допоможе зберегти вологість. В якості мульчі для троянд використовують кору, скощену траву, торф. Мульча не повинна торкатися рослини.

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Схожі записи