Айстра: розмноження та догляд

Айстра (латинська назва Aster)- це, як однорічна, так і багаторічна, трав’яниста рослина родини Айстрових, або Складноквіткових, що налічує від 100 до 600 видів, більша частина айстр росте в Північній і Центральній Америці.

collage_aistra11

Айстри приносять чудовий колір у Ваш сад в кінці літа і на початку осені, вони є чудовою зміною літнім квітам, які ось-ось перецвітуть. Висота рослини коливається від 10 до 50 сантиметрів, залежно від виду. Ви можете знайти Айстри практично у будь-якому саду. Вони мають безліч застосувань, як в групових, так і в поодиноких насадженнях бордюрів, рабаток, рокаріїв або, як прикраса для балконів і терас.

collage_aistra2

Розмноження айстр

Розмножують айстру однорічну насінням, а багаторічну – діленням куща куща. Айстри надають превагу клімату з прохолодним, вологим літом, особливо полюбляють зменшення нічних температур. Виберіть сонячне або напівсонячне місце для посіву насіння. Грунт повинен бути вологим, добре дренованим, середньозбагаченим добривом.

collage_aistra3

Сіють айстри у грунт вже на початку квітня, милуватись їх цвітінням зможете у липні. Для більш раннього цвітіння посіяти слід у парниках чи на підвіконня – кінець лютого – початок березня. Сіяти насіння на глибину до 2 сантиметрів. Після появи 3-4 справжніх листочків, саджанці пікірують в поодинокі горщечки, через 7 днів слід підживити, а потім що два тижні, щоб краще розвинулась і зміцніла коренева система, яка буде гарантувати швидке приймання квітки.

collage_aistra4

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Висаджування айстр

Висаджувати у відкритий грунт краще увечері, тільки після загрози заморозків, на відстані від 10 до 20 сантиметрів в залежності від виду айстри. Перед висадкою вже безпосередньо у грунт, ділянку прополіть, вирівняйте, прокопайте, достатньо до 10 сантиметрів глибини, змочіть землю. Викопуємо невеликі ямочки, поливаємо водою і всаджуємо нашу розсаду, присипаємо землею, втрамбовуючи навколо рослини. Коли вже айстру посадили, підживляємо регулярно (що 3 тижні), прополюємо, підливаємо, вона росте-виростає і починають з’являтися додаткові гілочки, пуп’янки квітів на цьому етапі обов’язково потрібно підживити, підгорнути, полити і, при потребі, встановити опору для рослини в залежності від її виду. Наша айстра розцвіла і почала милувати око, не забувайте видаляти засохлі квіти.

На перший погляд виростити айстру дуже легко, але бувають і випадки, коли проблеми починаються ще з висіву насіння. Насіння може не зійти або зійти погано. В такому випадку краще почати все з початку: купіть нове і непрострочене насіння, особливу увагу приділіть грунту, використовуйте грунти для квітучих або для розсади.

Хвороби та шкідники

Фузаріоз – головне і найпоширеніше захворювання для айстр (не слід садити айстри на місцях, де раніше росли: картопля, помідори, гвоздики, гладіолуси і тюльпани, має пройти десь приблизно 4 роки після висадки цих рослин). Спричинене це захворювання грибом роду фузаріум і з’являється вже у дорослої рослини – квітка раптово слабшає, жовтіє і в’яне. Препаратів для лікування цієї хвороби поки що немає. Почергово садіть айстру з іншими рослинами, щоб відбувалась так звана – культурозміна на ділянці. Хворі рослини необхідно вирвати і спалити, щоб хвороба не поширилася на інші рослини.

collage_aistra5

Також існує ще одне грибкове захворювання – чорна ніжка, що проявляється почорнінням нижньої частини рослини і загниванням кореневої системи. Причиною цього є кислі грунти. Як боротися з чорною ніжкою? Потрібно видалити вже заражені рослини, внести нейтралізатор землі або погасити землю слабким розчином вапна, присипати піском навколо квітки.

Ще одна загроза – це комахи-шкідники, такі як павутинний кліщ та попелиця. Якщо ж шкідники завелися, то боротися з ними доведеться або хімпрепаратами або народним методом. Павутинного кліща знищують розчином карбофосу, фосфаміду.

Слимаки, які можуть псувати ваш квітник, знищуються механічно (визбируванням), або використовується препарат метальдегід, або обприскуванням рослин фундазолом.

Догляд після цвітіння

Однорічну айстру викопують і спалюють, багаторічну – обрізають, при потребі, розсаджують і прикривають сухим листям, землею чи гілками на зиму.

Схожі записи