Ехінацея – вирощування, догляд
Ехінацея – красива квітка, яка є невибагливою до грунту і володіє безліччю корисних властивостей, якими успішно користується народна медицина.
Квітка Ехінацеї походить з Північної Америки. Свою назву вона отримала через те, що коли вона відцвітає й обпадають її листочки, стає схожа на колючого їжачка.
Лікарські властивості ехінацеї
Ехінацея – багаторічна рослина, родини айстрових з повзучим коренем. Листя утворюють розетку, але тільки в перший рік і лише на друге літо з’являються квіти.Спробуйте посадити ехінацею, перемежовуючи сорти з рожевими та білими квітками, додайте на передній план невисоку ехінацею бліду і ви здивуєтеся отриманому декоративному ефекту. Звичайно, знадобиться 10-15 кущів, але при вмілому підході рослину нескладно розмножити діленням куща і насінням. Можна змусити її цвісти і в перший сезон, посіявши насіння на початку лютого.
Де садити ехінацею
Ехінацея любить сонце. Тому для неї вибирайте сонячні місця на своїй ділянці. На одному місці квітка буде рости 5-6 років, так що до його вибору підготуйтеся заздалегідь.
Культура невимоглива до складу ґрунту, однак, якщо на обраному місці буде пісок, просто додайте туди по відру городньої землі і перегною і добре перемішайте.
Коли та як садити ехінацею
Напівмахрові сорти ехінацеї краще розмножувати діленням куща, що дозволить зберегти батьківські властивості. З насіння виходять квітучі рослини через 2 роки. Насіння висівають пізньої осені чи ранньої весни. На жаль, в стандартному упаковуванні їх лічені одиниці, до того ж низької схожості. Тому, купуючи насіння навіть найнадійнішою фірми, будьте готові до того, що ви отримаєте в кращому випадку 3-4 сіянця.Якщо будете купувати насіння, беріть різних фірм, щоб уже напевно отримати сходи. Зате ви приречені на успіх, якщо роздобуде свіжозібране насіння і посієте їх під зиму.
Насіння замочують, як зазвичай, на вологій серветці, на тарілочці і зверху вкривають чимось, щоб волога не випаровувалася. Проростають вони дуже довго і нерівномірно. Деякі проростають вже через два тижні, а деяких доводиться чекати місяць-півтора.
Тепер наші пророслі насінини потрібно посадити в стаканчики з ґрунтовою сумішшю. Для посадки зазвичай використовують готову магазинну. Стаканчики підбирають невеликі, діаметром 8-10 см. У ґрунті робимо невелике, 0,5 см поглиблення, можна зубочисткою і акуратно поміщаємо туди насінину так, щоб не пошкодити. Зверху притрушуємо тонким шаром ґрунту і поливаємо з розпилювача. Так зволоження виходить рівномірним.Поки не з’явиться паросток, горщики тримаємо під укриттям. Зволожувати ґрунт потрібно не часто, тільки за потреби. Особливого тепла розсаді так само не потрібно, цілком підійде температура близько 13-15 градусів.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Висаджування ехінацеї у відкритий ґрунт
Грядка на сонячному місці має бути вже готова і в середині травня ми починаємо висаджувати на неї розсаду ехінацеї. Лунки робимо досить глибокі, 10-15 см, щоб увійшли коріння з усією грудкою землі зі стаканчика. Так квітці буде легше приживатися. Сіємо ехінацею за схемою 30х30 см. На дно лунки потрібно покласти жменю компосту з ложкою деревної золи. Зверху присипаємо рослину землею і рясно поливаємо. Поки рослина не приживеться, і не піде в зростання, не забуваємо про полив.
Якщо ви посіяли насіння в лютому, то цвітіння може наступити вже в перший рік, але не переживайте, якщо не дочекалися квітів. На наступне літо, з середини липня і до кінця вересня ви будете насолоджуватися красою цвітіння.
Ехінацея досить стійка проти хвороб, але іноді піддається нападкам інфекцій. Тоді ви можете спостерігати, що на листках з’являються смужки, а квітки деформуються. В цьому випадку потрібно застосовувати фунгіцид. Але, тоді для лікарських цілей рослини будуть придатні тільки через рік.
Догляд за ехінацеєю
Основний догляд за квіткою – рівномірний полив, видалення бур’янів і квіток, які вже відцвіли. До речі, якщо їх видаляти постійно, нових кольорів буде з’являтися більше.
Любить ехінацея підживлення, як комплексні (магазинні) так і органічні. Перше підживлення проводиться, коли рослини приймуться і почнуть рости, можна використовувати настій бур’янів або коров’яку 1 до 10-ти. Друге підживлення, коли починають зав’язуватися бутони.
Можна розмножувати ехінацею діленням куща. Це виходить набагато простіше і швидше. Ділити бажано тільки навесні, тому що восени деякі ділянки можуть не прижитися. Взагалі рослина погано переносить поділ коренів і довго відновлюється. Якщо ви вирішили розмножити квітку таким способом, дійте якомога акуратніше.