Секрети ідеального газону
Щоб газон залишався незмінно красивим і здоровим, за ним важливо ретельно доглядати.
Для збереження своїх якостей декоративний газон вимагає регулярної стрижки, підживлення, видалення бур’янів і боротьби зі шкідниками. Також не варто забувати про такий важливий і відповідальний нюанс, як полив газону.
Як часто поливати газон?
Кращий час для поливу – пізній вечір або ранній ранок. За ніч вода глибоко проникає в грунт, насичуючи кореневу систему. Якщо поливати вдень, коли світить сонце, то вода швидко випарується і рослини не встигнуть насититися вологою.
Поливати траву краще не струменем, а крапельним зрошенням, оскільки струмінь може пошкодити стебла рослин і розмити грунт навколо насаджень.
Частота поливу залежить від типу грунту, погодних умов і часу попереднього поливу. Щоб визначити достатній рівень вологи для трави, перевірте грунт на глибині 100 мм. Якщо він сухий, слід збільшити інтенсивність поливу.
У спекотну погоду траву на піщаному грунті рекомендується поливати два рази на тиждень, а при настанні холодів – раз в 10 днів. Газон на глиноземі або суглинках менш вибагливий до вологи, тому зрошувати газон в цьому випадку слід за потребою – земля має встигнути просохнути.
Догляд і підживлення
Важно дотримуватися рекомендацій виробника за кількістю необхідних добрив і порядку його внесення. При недотриманні цих рекомендацій можна нашкодити власній ділянці.
При виборі добрив важливо враховувати сезонність. Весняні і літні види містять в складі багато азоту, необхідного для активного росту трави. Осінні добрива містять більше фосфору і калію, що живлять коріння і підвищують стійкість трави до холоду. Кращим моментом для внесення підживлення є час після стрижки, перед поливом.
Важлива також своєчасна скарифікація – очищення галявини від сухої трави та рослинного сміття. Для цього використовуються садові граблі, скарифікатори, повітродувки для газону.
Скарифікація проводиться за необхідності, кілька разів за сезон. Навесні вона проводиться після сходу снігу, влітку для видалення залишків скошеної трави, а восени – для позбавлення від опалого листя.
Після цього рекомендується аерація газону. Вона забезпечує доступ повітря, води і добрив до кореневої системи рослин.
Стрижка газону як мистецтво
Стрижка газону – це не тільки питання краси та естетики. Даний процес важливий для вегетативного розвитку. При цьому не слід стригти траву занадто часто – достатньо робити це раз в 1-2 тижні. Трава повинна встигнути вирости й зміцніти для розвитку кореневої системи.
Скошену траву рекомендується збирати і закладати в компост. З перегною виходить гарне добриво, насичене мікроелементами і гумусом. У спекотну погоду також можна залишати покіс на скошеній площі на 2-3 дня, що дозволить утримати в грунті більше вологи.
Реставрація і мульчування
Якщо на вашій ділянці з’явилася трава з лисинами, то потрібен негайний ремонт газону. Рекомендується підсівати такі ділянки. Перед вирівнюванням ґрунту пройдіться граблями, виріжте лисини, розпушіть грунт, підсипте добрива і тільки після цього сійте насіння.
Якщо потрібна реставрація на галявині, яка обросла корінням дерев, підріжте дерен в місцях, що виступають, і розрівняйте зайву землю. Відігніть підрізану дерновину, видаліть корінь і поверніть зелений пласт в попереднє положення.
Для усунення нерівностей грунту також рекомендується мульчування, яке зазвичай проводиться восени.
Вибір тримера
Правильно вибраний садовий інструмент здатний поліпшити якість робіт по догляду за газоном. У цьому випадку найкращим рішенням стане тример для трави – електричний або бензиновий.
До переваг тримера перед іншими інструментами відносяться:
- компактність і мобільність;
- прохідність до важкодоступних ділянок;
- економність;
- мала вага;
- доступна ціна.
Як вибрати тример? Варто дивитися на такі елементи:
- ріжучий елемент (волосінь або ніж);
- ширина скошування;
- тип приводу;
- зручність використання (рукоятка, система кріплення).
Розрізняють бензинові та електричні агрегати. Перший тип має високу потужність і значний ресурс і не має обмежень по густоті і товщині трави. Залежно від типу двигуна може використовуватися різне паливо: в 2-тактних використовується суміш бензину і масла, в 4-тактних – чистий бензин. Цей тип підходить для фермерських господарств, лісництв та комунальних підприємств.
Електротримери зазвичай мають невелику потужність і залежать від наявності електромережі. Найчастіше використовуються в невеликих приватних господарствах і на дачі завдяки більш доступній ціні.
Найкраща модель – це та, яка підійде під особисті потреби та умови застосування.
Вибравши відповідний тример для трави і виконуючи всі рекомендації, ви забезпечите своєму газону красивий і здоровий вигляд на довгий час.