Jaké květiny zasadit na balkon
Kvetoucí rostliny se stávají nezbytným prvkem květinových vazeb pro terénní úpravy teras a balkonů po celý rok, protože mohou růst a kvést v závěsných květináčích, vysokých stojanech a nádobách připevněných k zábradlí balkonů a teras.

1 modrá lobelka s kombinací žluté scevola, 2 vícebarevné calibrachoa.
Jaké květiny si vybrat na slunný balkon
Ampelous petunia-surfinia, verbena, pelargonium, bacopa jsou jednoduše vytvořeny pro pěstování v závěsných květináčích. Ale pro vytvoření „sférických“ květinových záhonů jsou vhodné bohatě kvetoucí letničky padající do kvetoucích stonků – calibrachoa a scevola. Nádherná kytice je utkaná z mnoha barevných květů calibrachoa a modrá lobelka je odborně smíchána se žlutými květy scevoly.

3 – Bílá scevola v kombinaci s růžovou a modrou surfinia petúnie. 4 – Velké květy petúnie v kombinaci s jemnou lobelkou a bílou bakopou. 5- Fialová petúnie-surfinia v kombinaci s bacopou a calibrachoa.
Ampelous begónie, balzám, fuchsie, nemesia, lobelka jsou také vhodné pro pěstování v závěsných květináčích. Tyto rostliny však špatně snášejí otevřené slunce, je lepší je zavěsit do polostínu.

1 ampelózní begónie, 2,3 fuchsie.
Jaké květiny jsou vhodné pro květinovou výzdobu
V balkonových kompozicích můžete kombinovat rostliny ve tvaru ampelu s rostlinami jiných tvarů.
Skvěle vypadá například červené zonální pelargonium, které roste do kopce, a zespodu můžete vysadit bílou bakopu, břečťan nebo bílou verbenu. Obilniny lze také kombinovat s bohatými rostlinami – taková květinová aranžmá budou neobvyklá a zároveň velmi krásná.

1-obiloviny, pelargonium, bacopa. 2-pelargonium, bacopa, calibrachoa. 3-Pelargonium zonální a bakopa. 4- Zinnia, calibrachoa.
Péče o rostliny na balkonech
Hojné a pravidelné zalévání bez vrchního obvazu nepřinese výsledky. Jak zasadit, jak se starat o rostliny v květináčích, přečtěte si náš článek „Péče o rostliny v nádobách“ a „Vlastnosti výsadby rostlin v různých nádobách“.

1 – Bílá a růžová begónie. 2 – Ampelózní pelargonium v kombinaci s tmavě modrou surfinií. 3 – Pestrobarevná surfinia v kombinaci s břečťanem a bakopou. 4 – jemné květy balzámu v kombinaci s břečťanem.
Rada! Ampelové rostliny je lepší pěstovat v závěsných keramických květináčích, než v plastových. Malé plastové květináče pojmou málo půdy, rychle vysychá, kořeny vysychají a špatně dýchají. To samozřejmě neplatí pro velké balkonové nádoby, protože tam je objem zeminy mnohem větší než v květináčích.
Nebojte se fantazírovat při terénních úpravách svých domů a bytů a také pečlivě studovat vlastnosti pěstování ampelových rostlin a poté si vytvoříte svou vlastní neuvěřitelnou zahradu i na malé ploše balkonu nebo terasy!