Сорт винограду "Флора" (Лора)
Над сортом винограду «Флора» (інша назва — «Лора») працював колектив професійних селекціонерів.
В Одеському інституті виноградарства й виноробства імені Таїрова схрестили спочатку Мускат де Сен-Вальє з сумішшю пилку Мускату Гамбурзького і Хусайне. Пізніше до гідбрида додали Королеву Таїровську. В результаті отримали складний гібрид білого столового сорту винограду «Лора». 2011 року його зареєстрували в державному реєстрі сортів рослин України під назвою «Флора». До цього часу він уже поширився серед виноградарів-любителів завдяки смаковим і зовнішнім характеристикам.
Грона і ягоди «Флори» великі, гарні (одне гроно важить від одного до двох з половиною кілограмів), чітко виражений мускатний смак. Виноградини овальні, світло-салатові, шкіра тонка, наче прозора, з характерним матовим нальотом. У ягоді одна-дві кісточки.
Достигає виноград рано, високопродуктивний, легко адаптується до погодних і кліматичних умов. Має доволі високу морозостійкість (-21 – -23 градуси). Дуже стійкий до мілдью, не пошкоджується сірою гниллю.
«Флора» найбільше пасує для споживання у свіжому вигляді. Може якийсь час зберігатися на кущах, якщо подбати про захист від ос. Досить добре транспортується непошкоджений, обережно зібраний, особливо зі збереженим природним восковим нальотом.
Не надто схильний до розтріскування. Але треба пильнувати, щоб ґрунт не пересихав.
Сорт світлолюбний. Саме при великій кількості світла швидко росте й рясно плодоносить. Добре почувається на пухких родючих волого- і повітропроникних ґрунтах, зокрема на чорноземі.
Особливість винограду «Флора» — жіночий тип квіток. Відтак садити його потрібно поблизу іншого сорту, здатного до самозапилювання («Флора» демонструє чудові результати перехресного запилювання), або проводити запилювання вручну. Ефективнішому запиленню, а потім кращому формуванню грон (часто без кісточок) сприяє обприскування стимулятором росту гіббереліном.
У попередньо заготовлені ямки завглибшки 70 см засипають деревний попіл (2 склянки), дренаж (до 10 см керамзиту, гравію чи щебню), ґрунтосуміш (садова земля й мінеральні добрива). Коріння заглиблюють не більше, ніж на 45 см. Над поверхнею землі залишають лише одну бруньку. Саджанці підв’язують до опори. Рясно поливають після висадки й регулярно до середини серпня. Дорослі кущі поливають у міру потреби.
Обрізати виноград «Флора» краще восени. Пагони, які надто активно ростуть, прищипують.
Як і всі високопродуктивні сорти, потребує регулювання навантаження на кущі. На кожному плодоносному пагоні радять залишати по одному грону. Перевантажений виноград може довше дозрівати, що пізніше негативно відіб’ється на морозостійкості.
На зиму вкривати не обов’язково (залежно від кліматичних особливостей регіону). При потребі вкривають ялиновим гіллям. Перед цим варто обприскати 3%-ним розчином залізного купоросу (300 г на 10 літрів води).