Вже з кінця серпня і протягом вересня основним завданням по догляду за виноградом є допомога лозі визріти.
Важливо, щоб до настання морозів лоза винограду визріла, підготувалася до зими. Інакше, лоза не закладе поживні речовини і є велика ймовірність, що вона вимерзне взимку, або не дасть врожаю у наступному році.
Догляд за виноградом у вересні:
Збір грон винограду (ранні, середньо-ранні, середні… ). Вчасний збір врожаю добре впливає на визрівання лоз винограду. Якщо лози у вересні ще травянисті, а врожаю недостиглого багато, то необхідно зняти 3-5 грон, для кращого визрівання лози.
Видалення всіх точок росту. Для стимуляції визрівання лози потрібно вирізати всі точки росту. Тобто всі ті пасинки, що ростуть і ті, пасинки першого порядку, що прищипувалися над першим листком ще весною чи влітку потрібно вирізати. В результаті повинно залишитися на лозі : лоза і листочок біля бруньки, а також у верхній частині 2-3 шт пасинків першого порядку без точки росту. Це все робиться тільки на тих лозах, які вже починають визрівати (здерев’янілі пагони, брунька починає ставати темнішою, а лоза жовтіти, на фото нижче ). На зелених лозах видаляємо пасинки тільки в нижній частині лози, а решта прищипнути.
Підживлення. Для швидкого визрівання травянистої лози необхідно використовувати калій – обробляти по листю (монофосфат, сульфати чи хелатин калію), ягоду прикрийте.
Захист від хвороб (втрата листка негативно впливає на визрівання лози). Якщо ви помітили ознаки хвороб, хворе листя вирізати , решта обробити.
Полив мінімальний, в тому випадку, якщо велика посуха.(1-2 відра під кущ)
Догляд за прививками (чеканка, вирізання пасинків). Зняти обмотки на сильно-ростущих прививках, щоб не було перетяжки лози. Обробка калієм. при неоюхідності вирізати частину врожаю
Якщо притиримуватися вище вказаних рекомендацій, то в наступному році у вас буде багатий врожай.
На сьогоднішній день все частіше зустрічаються люди, які б хотіли вирощувати екологічні овочі, прянощі та ягоди у себе на балконі, терасі чи маленькому подвір’ї, але, за браком місця та дефіциту землі, не наважуються це робити. З кожної проблеми можна знайти вихід, потрібно лише докласти деяких зусиль і вирощування овочів, прянощів і ягід буде можливо виростити за допомогою вертикальних грядок, які в більшості випадків використовувалися для квітів.
Чому саме восени потрібно садити часник? Садити часник потрібно восени тому, що час дозрівання часника 9 місяців, якщо ми посадимо часник весною, він не встигне дозріти до осені, цибулини будуть малими, а такий часник довго не полежить, зігниє.
Помідори, вирощені на своїй ділянці і власними силами набагато смачніші та й корисніші. Але щоб кущ дав великі та здорові плоди за ними потрібно правильно доглядати.
Как бы там ни было, наша страна – аграрная страна. Даже несмотря на то, что количество сёл стремительно уменьшается и число их жителей тоже, есть фермеры и сельские хозяйства (как частные, так и государственные), занимающиеся выращиванием сельскохозяйственных культур. Выращивают они традиционные для нашего региона: пшеницу, ячмень, рожь, кукурузу, сою, подсолнухи и др. И самым приятным моментом на сегодняшний день в 21-м веке есть, конечно, же технологический прогресс и диджитализация всех процессов. Коснулось это даже сельского хозяйства и зерна!