Вже з кінця серпня і протягом вересня основним завданням по догляду за виноградом є допомога лозі визріти.
Важливо, щоб до настання морозів лоза винограду визріла, підготувалася до зими. Інакше, лоза не закладе поживні речовини і є велика ймовірність, що вона вимерзне взимку, або не дасть врожаю у наступному році.
Догляд за виноградом у вересні:
Збір грон винограду (ранні, середньо-ранні, середні… ). Вчасний збір врожаю добре впливає на визрівання лоз винограду. Якщо лози у вересні ще травянисті, а врожаю недостиглого багато, то необхідно зняти 3-5 грон, для кращого визрівання лози.
Видалення всіх точок росту. Для стимуляції визрівання лози потрібно вирізати всі точки росту. Тобто всі ті пасинки, що ростуть і ті, пасинки першого порядку, що прищипувалися над першим листком ще весною чи влітку потрібно вирізати. В результаті повинно залишитися на лозі : лоза і листочок біля бруньки, а також у верхній частині 2-3 шт пасинків першого порядку без точки росту. Це все робиться тільки на тих лозах, які вже починають визрівати (здерев’янілі пагони, брунька починає ставати темнішою, а лоза жовтіти, на фото нижче ). На зелених лозах видаляємо пасинки тільки в нижній частині лози, а решта прищипнути.
Підживлення. Для швидкого визрівання травянистої лози необхідно використовувати калій – обробляти по листю (монофосфат, сульфати чи хелатин калію), ягоду прикрийте.
Захист від хвороб (втрата листка негативно впливає на визрівання лози). Якщо ви помітили ознаки хвороб, хворе листя вирізати , решта обробити.
Полив мінімальний, в тому випадку, якщо велика посуха.(1-2 відра під кущ)
Догляд за прививками (чеканка, вирізання пасинків). Зняти обмотки на сильно-ростущих прививках, щоб не було перетяжки лози. Обробка калієм. при неоюхідності вирізати частину врожаю
Якщо притиримуватися вище вказаних рекомендацій, то в наступному році у вас буде багатий врожай.
У цій статті ви знайдете табличку, в якій розписано: скільки насіння містить 1 грам овочевої культури; яка оптимальна температура для проростання насіння; за скільки днів повинно прорости насіння при оптимальній темперптурі; скільки потрібно садити рослин на 1 м2; на яку глибину потрібно загортати насіння при посіві.
Ми вже писали у багатьох статтях про використання мульчі. Мульча це добриво, це захист від пересихання грунту, але не всі знають що мульча може бути активною. Активна мульча це гаряча трава.
Щавель – це поширена овочева рослина, яку цінують за її кислий смак та багатий вітамінами склад. Його можна вирощувати у відкритому ґрунті або в контейнерах, і він є чудовим доповненням до будь-якого городу. Вибір насіння Існує безліч сортів щавлю, які можна вирощувати з насіння. Деякі з найпопулярніших сортів включають: Посів насіння Щавель можна сіяти у…
Щоб отримати великі та соковиті грона винограду, його потрібно балувати підживками, він це дуже любить. Тому його потрібно підживляти протягом цілого року, окрім зими звичайно.