Догляд за виноградом у вересні. Визрівання лози

Вже з кінця серпня і протягом вересня основним завданням по догляду за виноградом є допомога лозі визріти.

Важливо, щоб до настання морозів лоза винограду визріла, підготувалася до зими. Інакше, лоза не закладе поживні речовини і є велика ймовірність, що вона вимерзне взимку, або не дасть врожаю у наступному році.

Догляд за виноградом у вересні:

Збір грон винограду (ранні, середньо-ранні, середні… ). Вчасний збір врожаю добре впливає на визрівання лоз винограду. Якщо лози у вересні ще травянисті, а врожаю недостиглого багато, то необхідно зняти 3-5 грон, для кращого визрівання лози.
obrizka_pasinkiv_na_lozi

  • Видалення всіх точок росту. Для стимуляції визрівання лози потрібно вирізати всі точки росту. Тобто всі ті пасинки, що ростуть і ті, пасинки першого порядку, що прищипувалися над першим листком ще весною чи влітку потрібно вирізати. В результаті повинно залишитися на лозі : лоза і листочок біля бруньки, а також у верхній частині 2-3 шт пасинків першого порядку без точки росту. Це все робиться тільки на тих лозах, які вже починають визрівати (здерев’янілі пагони, брунька починає ставати темнішою, а лоза жовтіти, на фото нижче ). На зелених лозах видаляємо пасинки тільки в нижній частині лози, а решта прищипнути.
  • vizrita_brunka_vinogradnoi_lozi

  • Підживлення. Для швидкого визрівання травянистої лози необхідно використовувати калій – обробляти по листю (монофосфат, сульфати чи хелатин калію), ягоду прикрийте.
  • Захист від хвороб (втрата листка негативно впливає на визрівання лози). Якщо ви помітили ознаки хвороб, хворе листя вирізати , решта обробити.
  • vizrivannya_loz_vinogradu
  • Полив мінімальний, в тому випадку, якщо велика посуха.(1-2 відра під кущ)
  • Догляд за прививками (чеканка, вирізання пасинків). Зняти обмотки на сильно-ростущих прививках, щоб не було перетяжки лози. Обробка калієм. при неоюхідності вирізати частину врожаю
  • Якщо притиримуватися вище вказаних рекомендацій, то в наступному році у вас буде багатий врожай.

    Схожі записи