Сорт винограду "Хамелеон"

Серед столових сортів винограду, які вирощують в Україні, є гібрид, який добре переносить транспортування на чималі відстані, добре зберігається. Його назва інтригує — «Хамелеон».

Сорт винограду «Хамелеон» вивів український селекціонер Микола Вишневецький, схрестивши «Атлант Запорізький» (жіночий тип квітки) та суміш пилку ще трьох сортів — «Аркадія», «Глаша» й «Кишмиш променистий». Результатом став виноград із чималими рожевими ягодами, які мають гарний вигляд та смак — дуже солодкий, із нейтральним запахом і післясмаком.

«Хамелеон» швидко росте. Буквально на третій рік це вже «доросла» лоза — за цей час формується повноцінний «скелет» винограду. Щоб не було перевантаження (рослина дуже розростається), яке перешкоджає запиленню і повноцінному достиганню грон, «Хамелеон» треба добре обрізати. Для досвідченого садівника це не складе великих труднощів.

Виноград «Хамелеон» високопродуктивний. Стійкий до морозів (підходить для помірноконтинентального українського клімату, витримує до -23 градусів) та грибкових захворювань.

Сорт рано достигає (на півдні країни навіть на початку серпня), тому чудово підходить для реалізації в період високих цін. Зібраний тривалий час добре зберігатись не може. А от на гілках довго не псується. І добре надається для виготовлення соку — солодкий і соковитий.

Садити «Хамелеон» найкраще весною. Місце вибирають сонячне, тепле, захищене від вітру. Ідеально — біля південної стіни будинку. В підготовлені ямки завглибшки 60–100 см засипають дренаж (приблизно 25 см), решту ямки досипають землесумішшю (ґрунт, пісок, перегній). Саджанці підв’язують до опори. Рясно поливають. Надалі зволожувати треба в посушливі періоди.

Сорт потребує регулярного підживлювання. «Підгодовують» навесні мінеральними добривами.

В перший рік після посадки не обрізають, а потім — щоосені. При швидкому рості зайві пагони видаляють (прищипування).

На зиму лозу пригинають до землі і вкривають. Навесні ґрунт мульчують (для винограду це додаткове підживлення та покращення структури ґрунту).

Схожі записи