Гортензія: рожева чи блакитна? Догляд

Щоб змінити колір у гортензії, потрібно збагатити грунт сіркою та залізом, і на одному кущі квіти гортензії будуть різних кольорів.

Гортензія: рожева чи блакитна?

Якщо хочете зробити з рожевої гортензії блакитну або бузкову, потрібно збагатити грунт сіркою та залізом. При внесені цих речовин нерівномірно, на гортензії одночасно будуть з’являтися блакитні та рожеві суцвіття, які виглядають дуже гарно. Якщо підживити грунт тільки з одного боку куща, то на половині гортензії розпустяться блакитні квіти, а на іншій – рожеві. Перевірений народний спосіб отримання блакитної гортензії: вкопати в грунт, навколо рослини, старі заіржавілі цвяхи чи інші металеві предмети. Також суцвіття можуть посиніти, якщо рослини були висаджені в торф’яний ґрунт, однак при цьому синій колір може придбати бруднуватий відтінок.

hydrangea_macrophylla12

Як доглядати гортензію

Готуємо землю і висаджуємо гортензії:

Найкращий час для висадки гортензії у відкритий грунт – весна, в період розпускання бруньок. Посадкові ями викопують глибиною вдвічі більшою (глибиною 40-50 см, діаметром 40 см) і глибшою за розмір коріння. Якщо грунт не родючий, то посадкова яма повинна бути більш глибокою; її заповнюють родючою землею (перегноєм і торфом) з додаванням мінерального добрива (50 г).

hydrangea_macrophylla11

Краще пересаджувати гортензії, викопуючи їх з грудкою землі, поламані гілки обрізати секатором. У центрі посадкової ями насипаємо землю, акуратно розкладаємо коріння, направляючи його у різні сторони, засипаємо підготовленою землею до заглиблення кореневої шийки, але не більше 2-3 см, інакше рослина буде погано рости. Землю щільно утрамбовуємо навколо куща, щоб в кореневій системі не утворилися повітряні кишені, які призведуть до пересихання коренів, а при перезволожені – до гниття коріння. Далі кущ ретельно поливають, щоб вода просочилась у глибину 30-50см.

Мульчування гортензій

Мульчування сприяє захисту коренів рослин гортензії від прямих сонячних променів, перегріву, приглушує ріст бур’янів. Краще використовувати органічну мульчу – це скошена трава, дерев’яна стружка, кора, компост – присипають навколо куща шаром до 10 см.

hydrangea_macrophylla112

Підживлення гортензій

Для розвитку, пишного цвітіння, закладення бруньок до наступного року гортензію потрібно підживляти органічними і мінеральними добривами. В магазинах можна придбати спеціальні добрива для гортензії, багаті магнієм і залізом. Підживляють в період інтенсивного росту і в період цвітіння. Перше підживлення слід робити у квітні органічними добривами (курячий послід, розробляючи 1:10) і комплексним мінеральним добривом. Повторні підживлення проводять кожних два тижні – до серпня. А в серпні гортензія велико-квіткова закладає квіткові бруньки, і її необхідно підживити фосфором і калієм. Саме ці два макро-елементи відповідають за закладання квіткових бруньок у наступному році. А закладаються вони у серпні.

hydrangea_macrophylla1123

Обрізування гортензій

Обрізка – важлива частина догляду за гортензією. Щорічна обрізка гортензії дозволяє регулювати висоту, густоту, кількість і розмір суцвіть. Правильна обрізка гортензії полягає в тому, щоб видалити старі суцвіття до першої пари сильних і здорових бруньок. Обрізання сильних і швидко зростаючих пагонів гортензії сприяє сильному розгалуженню, наприклад: Гортензія ліаноподібна забезпечує більш густе покриття на опорі або грунті. Гортензію Саржентіну щорічно обрізають до висоти 25-30 см. Майбутні суцвіття у гортензії закладаються на пагонах у бруньках минулого року, тому обрізають пагони ранньою весною – в березні. У дорослих і швидкоростучих рослин зрізають 3/4 висоти пагона, залишаючи по 2-3 пари бруньок. Також потрібно зрізати підмерзлі, слабкі і сухі пагони. Сухі квіти гортензії не тільки прикрашають сад взимку, але й оберігають бруньки від заморозків.

hydrangea-obrizca1

Утеплення гортензій на зиму

Як було зазначено вище, у гортензії майбутні суцвіття закладаються на пагонах у бруньках минулого року. Щоб вберегти рослину від морозу, потрібно її утеплити на зиму. Спосіб утеплення:

Прикореневе мульчування листям, соломою, тирсою, невеликим шаром землі. Мульчування слід робити в суху погоду, відразу після перших заморозків.

У більш теплолюбних видах з гнучкими пагонами, такі як гортензія великолисткова, восени акуратно пригинають пагони до землі, пришпилюють гачками, вкривають гілками або опалим листям.

Для захисту від морозу кущів гортензії Саржентіни з негнучкими пагонами, кущ обмотують укривним матеріалом наприклад, агроплівкою. Рано весною, (не раніше середини квітня), як тільки мине небезпека сильних заморозків, мульчу і укриття слід прибрати.

  • Розмноження гортензій

    Гортензію розмножувати нескладно. Розмножують вегетативно живцями, діленням куща, відводками та насінням.

  • Живцями. Найпростіший метод вегетативного розмноження – живцями. Живці нарізають у травні місяці; з пагона нарізають цьогорічні зелені гілочки довжиною до 15 см., залишають 1,5 листка, садять під кутом 45 градусів у пісок або грунт. Через 1,5 місяці з’являться корінці. На зиму укривають, пересаджують на постійне місце через 2 роки.
  • Діленням куща. Ділити кущ можна навесні і восени, після чого садять на постійні місця.
  • Відводками. Пагони пригинають до землі і прикопують, весною наступного року укорінений пагін відокремлюють і пересаджують.
  • Насінням гортензію розмножувати складніше.

Шкідники та хвороби

У відкритому грунті гортензію рідко заражають шкідники. Може заражатися павутинним кліщем і попелицею. Через великий вміст вапна або надлишку перегною у грунті листя стають дуже світлими – хлороз. Грибні захворювання – борошниста роса.

Схожі записи